Сербський

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Сербський, -а, -е. Сербскій. Федьк. І. 130.

Сучасні словники

Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980)

. СЕ́РБСЬКИЙ, а, е. Прикм. до серби і Сербія. Як я перший раз почув цю карпатську вимову, вона мені здалась схожою на сербську або словацьку (Нечуй-Левицький, II, 1956, 410); На свіжий горб покладено вінки, і вже вином могилу поливали по сербському звичаєві жінки (Іван Гончаренко, Вибр., 1959, 297); М. Шашкевичу належать кілька перекладів на українську мову сербських народних пісень (Наука і життя, 10, 1956, 41). Словник української мови: в 11 томах. — Том 9, 1978. — Стор. 128.

Словник української мови за редакцією Б.Д.Грінченка

Сербський, -а, -е. Сербскій. Федьк. І. 130.

УКРЛІТ.ORG_Cловник

СЕ́РБСЬКИЙ, а, е. Прикм. до се́рби і Сербія. Як я перший раз почув цю карпатську вимову, вона мені здалась схожою на сербську або словацьку (Н.-Лев., II, 1956, 410); На свіжий горб покладено вінки, і вже вином могилу поливали по сербському звичаєві жінки (Гонч., Вибр., 1959, 297); М. Шашкевичу належать кілька перекладів на українську мову сербських народних пісень (Наука.., 10, 1956, 41). Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980. — Т. 9. — С. 128.

Іноземні словники

Словари и энциклопедии на Академике

сербський -а, -е. Прикм. до серби іСербія.


Великий тлумачний словник сучасної української мови. - "Перун". 2005. сербський ————————————————————————————— се́рбський прикметник ————————————————————————————— се́рбський прикметник


Орфографічний словник української мови. 2005.

Ілюстрації

Сербський.jpg Сербський1.jpg Сербський2.jpg

Медіа

Цікаві факти

Матеріал з Вікіпедії

Се́рбська правосла́вна це́рква (серб. Српска православна црква) — автокефальна помісна православнацерква, що займає шосте місце в диптиху автокефальних помісних церков. Управляється патріархом Сербським, Священним синодом і Церковно-народним собором. Офіційний титул предстоятеля церкви: Архієпископ Печський, Митрополит Белградсько-Карловацький, Патріарх Сербський.

Сербський динар (серб. Српски динар, код: RSD) — офіційна валюта Сербії. Сота частина динара — пара (para). Центральний банк — Народний банк Сербії.

Сербське царство (серб. Српско Царство, Srpsko Carstvo)[1], Сербсько-грецьке царство або (стосовно до першого його періоду) Душаново царство — епоха в розвитку сербської держави, коли вона досягла своєї найбільшої могутності і розширила свої межі до максимальних за всю історію. Епоха ця, як правило, визначається від коронації сербського короляСтефана Душана царським титулом до поразки сербських військ на річці Мариці, тобто з 1346 по 1371. Сербське царство було однією з наймогутніших держав Європи свого часу.