СШ І ст. № 322 (Деснянський район, пр-т В. Маяковського, 38-А)
Зміст
Зміст
Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі
Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ.
Інтерв’ю з заступником директора навчального закладу.
За посиланням можна переглянути інтерв'ю з заступником директора Цимбалюк Оленою Анатоліївною.
Анкетування ІК-компетентності вчителів закладу.
Опитування було спрямоване на діагностику ІК компетентності вчителів. Детально ознайомитися з анкетою можна за посиланням. Анкетування показало, що вчителі мають високий та достатній рівень ІК компетентності. З результатами анкетування можна ознайомитися за посиланням.
Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення).
Апаратне забезпечення:
- Комп'ютерні класи – 1
- Мультимедійні комплекти і комп'ютери – оснащений кожен клас
- Принтери – в кожному класі
- Навісні плазми – 8
- Інтернет
- Кабінет відео-спостереження по всій території школи – 1
- Клас з інтерактивною проекцією на підлогу - 1
Програмне забезпечення:
- Microsoft Office
- Сходинки до інформатики
- Windows
Інформаційне забезпечення:
- Інформаційно-освітнє середовище представлено сайтом школи, який реалізує її освітню політику – Сайт школи
Навчально-наукове забезпечення:
- Gimp
- Gcompris
- Scratch
- сервіси Google
- Microsoft Оffice
- НМК Friends and Family
Семінар для вчителів
Під час проходження практики, мною був проведений семінар для вчителів, який передбачав ознайомлення з сучасними сервісами Web 2.0, їх можливостями використання в школі. Ознайомитися з семінаром можна за посиланням .
Блог для вчителів початкових класів
Створений мною блог, покликаний надати вчителям цікаву інформацію про використання сервісів Web 2.0 в початковій школі. Блог доступний за посиланням.
Методичні рекомендації
Проектування інформаційного освітнього середовища освітньої установи.
За результатами аналізу ІТ-інфраструктури СШ №322, млжна зробити висновок, що ця освітня установа відповідає сучасним вимогам оновленого Державного стандарту та «Закону про освіту» щодо інформатизації освітнього простору. У школі проходить експеримент з білінгвального навчання. Тому було б цікавим організувати вебінари, відкриті skype конференції для ознайомлення інших вчителів з таким перспективним напрямом навчання. Для того, щоб підвищити ефективність спільної роботи вчителів можна ввести електронний документообіг, а для ефективного спілкування - використовувати Бітрікс24. Для контролю знань після вивченої теми вчитель може використати Google форми, Kahoot!, ClassMarker , Plickers та ін. Для оцінювання знань на уроці вчитель може використовувати Learningapps. Який пропонує широкий вибір завдань, які можна виконувати як на уроці та вдома. Навчальні матеріали вчитель може розміщувати в Google класі, на Google Диску, Padlet, в соціальних мережах (створивши групу). Розробляти власні електронні продукти (розробки уроків, демонстраційний матеріал). Поєднувати готові електронні продукти (електронні підручники, енциклопедії, навчальні програми, демонстраційні програми т. п.) у своїй професійній діяльності. Також можна ефективно використовувати Інтернет-технології в організації додаткової освіти; використовувати комп’ютерні технології для підготовки до занять; застосовувати тренувальне тестування; брати участь в Інтернет конкурсах і олімпіадах; обговорювати актуальні проблеми на форумі, в Skype, на сайті навчального закладу; навчитися працювати з інформацією, робити повідомлення, доповіді на задану тему. Створити сторінку, де б вчителі могли ділитися своїм досвідом один з одним. Туди можна буде викладати фото, презентації, текстові документи (все, що висвітлить їх діяльність). А також створити електронну бібліотеку для учнів. Це дозволило б учням мати доступ до інформації в будь якому місці. І не тільки учням.
Модернізація ІТ-інфраструктури.
ІТ- забезпечення школи не потребує модернізації. Школа забезпечена ІКТ на високому рівні. Для більш ефективного залучення й використання мобільних пристроїв, доцільно упровадити бездротові локальні мережі (Wi-Fi), що дозволить забезпечити й оптимізувати доступ до Інтернет з більшості навчальних класів. Також ввести електронне навчання. Це зробить освітній процес більше ефективним та допоможе відсутнім учням здобувати інформацію вдома самостійно, готуватися до контрольних і т.д.
Формування ІК- компетентності співробітників, вчителів, вихователів установи.
ІКТ-компетенції вчителя визначають як здатність педагога розв’язувати професійні завдання з використанням засобів і методів інформатики й ІКТ, а саме: – здійснювати інформаційну діяльність зі збору, обробки, передавання, зберігання інформаційного ресурсу, з продукування інформації з метою автоматизації процесів інформаційно-методичного забезпечення; – оцінювати і реалізовувати можливості електронних видань освітнього призначення і розподіленого в мережі Інтернет інформаційного ресурсу освітнього призначення; – організовувати інформаційну взаємодію між учасниками навчального процесу й інтерактивним засобом, який функціонує на базі засобів ІКТ; – створювати і використовувати психолого-педагогічні методики контролю і оцінювання рівня знань учнів, їх просування в навчанні; – здійснювати навчальну діяльність з використанням засобів ІКТ в аспектах, що відображають особливості конкретного навчального предмета. Науковці, які розробляють цю проблему, наголошують на тому, що вчитель, який використовує у своїй діяльності ІКТ, повинен психологічно бути готовим до постійного вдосконалення своїх знань. У зв'язку з цим ще в стінах ВНЗ (вищий навчальний заклад) у майбутнього вчителя необхідно формувати і професійну готовність до постійної самоосвіти і підвищення кваліфікації в галузі ІКТ. технологічному плані; спеціальну підготовку викладачів у галузі інформатики та ІКТ. Стає очевидним, що професійні якості вчителя істотно залежать від готовності освоювати і використовувати у своїй роботі нові методи, форми і засоби навчання, у тому числі на базі ІКТ. Формування ІК- компетентності вчителів можливе через такі заходи як:
- тестування на визначення точного рівня ІК-компетентності вчителя;
- курси підвищення ІК-компетентності (за рівнями знань);
- система постійно діючих семінарів з питань вдосконалення навиків роботи на комп'ютері з різними програмами і вживання ІКТ в освітньому процесі;
- індивідуальні консультації за запитом;
- система майстер-класів;
- наради – семінари, тренінги;
- система дистанційного навчання.
- проведення зустрічів з вчителями інших шкіл, для переймання досвіду ;
- оновлення літератури, робочих планів , методичних документів по застосуванню ІКТ.