СЗОШ І-ІІІ ст. № 258 (Дніпровський район, вул. Шалетт, 1-А)

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Середня загальноосвiтня школа І-ІІІ ступенів № 258 м. Києва

Адреса: 02192, Київ, вул. Шалетт, 1-а

Телефон: 044-362-74-70, 044-362-74-43, 044-362-74-41

E-mail: sch258@ukr.net

Веб-сайт: Facebook сзш 258 Офіційний сайт школи 258

максі

Школа працює у 5-ти денному режимі. В школі функціонують групи продовженого дня, які працююь щоденно до 18:00, чергова група - до 19.00. Навчання в першому класі за програмою "Нова українська школа" Профільні 10-11 класи (математичний, філологічний, суспільно-гуманітарний профілі) Функціонуює безліч гуртків художньо-естетичного циклу та спортивного напрямку. Для учнів школи розвинена галузь змістовного і цікавого дозвілля. Організацією дитячого відпочинку займається шкільна рада учнівського самоврядування "Лілея"


Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником навчального закладу та його заступниками

Використання інформаційних технологій відкривають доступ до нетрадиційних джерел інформації, підвищують ефективність самостійної роботи, надають абсолютно нові можливості для творчості, дозволяють реалізовувати принципово нові форми і методи навчання.

Інформаційно-комп’ютерні технології здійснюють вплив на емоційну сферу молодшого школяра, сприяючи підвищенню пізнавальної активності, підвищенню інтересу до предмета та навчання взагалі, активізації навчальної діяльності учнів.

В роботі вчителі використовують готові мультимедійні презентації , створюють власні мультимедійні навчальні програми та презентації, проекти, використовують засоби мережі Інтернет у навчальній та позакласній роботі.

На уроках математики, природознавства вчителі користуються мультимедійними підручниками. Це дає можливість досягнення наступних педагогічних ідей:

- підвищення пізнавального інтересу учнів;

- забезпечення диференційованого підходу до вивчення предмету;

- підтримка групових та індивідуальних форм навчання;

Але не тільки електронні диски з готовим для роботи матеріалом використовують вчителі початкових класів в роботі. Використовуючи програму Power Point, вони готують цікаві презентації, які застосовуються на уроках для вивчення нового матеріалу. Завдяки цій програмі вчителі складають презентації по найрізноманітнішим темам і предметам. В ході уроку використовують різні види і форми роботи: тестування, самостійна робота, практична робота, робота в парах, групах, словникова робота, робота з підручником, диференційовані завдання. Діти активно працюють на уроці.


Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу

Апаратне забезпечення навчального закладу:

  • Комп’ютери;
  • Ноутбуки;
  • Принтери,
  • Сканери;
  • SMART дошки;
  • Проектори


Програмне забезпечення

  • Windows;
  • Microsoft Office;
  • Антивірусні програми;
  • Програми для вчителів та учнів;
  • Браузери.

Висновки:

Школа налічує достатній відсоток апаратного забезпечення, але його частина застаріла. Навчальний заклад має свій власний сайт та профиль на Facebook де постійно поновлються інформація. Програмне забезпечення на комп’ютерах в більшості не ліцензійны, але програми функціонують добре.

ІК-компетентності вчителів.

ІК-компетентність заслуговує на особливу увагу тому, що саме вона дає можливість особистості бути сучасною, активно діяти в інформаційному середовищі, використовувати найновітніші досягнення техніки в своїй професійній діяльності. Слід відмітити, що майже всі науковці виділяють цю компетентність як обов’язкову складову професійної компетентності педагога.

Виділення ІК-компетентності як окремої складової професійної компетентності педагога обумовлено активним використання ІКТ у всіх сферах людської діяльності, в тому числі і в освіті.

Вона передбачає наявність у особистості здатностей:

  • застосовувати ІКТ в навчанні та повсякденному житті;
  • раціонально використовувати комп’ютер і комп’ютерні засоби під час розв’язування завдань, пов’язаних з опрацюванням інформації, її пошуком, систематизацією, зберіганням, поданням і передаванням;
  • будувати інформаційні моделі й досліджувати їх за допомогою засобів ІКТ;
  • давати оцінку процесові й досягнутим результатам технологічної діяльності.

З появою в роботі вчителя комп’ютера та Інтернет значно збільшуються можливості самоосвіти вчителя. Комп’ютер повинен стати незамінним інструментом в роботі, що значно підвищить її ефективність. Кожен учитель повинен бути готовий до використання інформаційних технологій у власній праці, а також в роботі з учнями.

Завдання на вибір

Google-календар для вчителів. [1]


Виступ на педраді

Шановні вчителі, доброго дня, сьогодні мій виступ буде на тему: Можливості онлайн-навачння. Нині комп’ютеризація навчального процесу розглядається як один з найбільш перспективних напрямів підвищення якості освіти. Цій проблемі приділяється значна увага як на рівні центральних органів управління освітою, так і на рівні навчальних закладів освіти.

Онлайн-освіта більше не екзотика – вчитися дистанційно можуть усі бажаючі. Поговоримо про 5 основних переваг навчання через інтернет та про найцікавіші курси. Інтернет успішно інтегрувався в усі сфери життя та давно взяв на себе не лише розважальну, а й освітню функцію. То ж не дивно, що наразі одним з головних трендів сучасності стала саме онлайн-освіта.

Спочатку до неї ставилися з обережністю, подекуди навіть зі зневагою, але тепер навчання в інтернеті неабияк популярне. А його велика затребуваність своєю чергою спровокувала дискусію з приводу того, коли ж різноманітні вебінари остаточно прийдуть на зміну аудиторним заняттям.

Такий розвиток подій цілком можливий, бо на сьогодні онлайн-курси розробили чи не всі провідні навчальні заклади світу. Усі бажаючі можуть навчатися у Стенфорді, Кембриджі чи Прінстоні, навіть не виходячи з дому. На повноцінний диплом розраховувати не варто, проте сертифікат про проходження курсу ви обов’язково отримаєте.

Перевага перша: доступність Щоб почати навчання, достатньо просто мати доступ до інтернету. Не треба їхати до іншого міста чи за кордон – навчатися можна вдома у комфортних умовах. Навчання у такому форматі доступне абсолютно всім незалежно від віку, стану здоров’я, соціальної приналежності чи достатку. Фактично, онлайн-освіта є зразком ідеального навчання: всі люди мають однакові можливості та права.

Інтернет переповнений різноманітними пропозиціями онлайн-курсів, вам залишається обрати той, що подобається найбільше. А щоб не шукати навмання, варто скористатися пропозиціями відомих освітніх проектів, наприклад, Coursera. У цьому масштабному онлайн-університеті зареєстровано понад 24 млн користувачів, а свої курси пропонують 149 закладів освіти.

Перевага друга: мобільність Вчитися онлайн комфортно: ви можете займатися у зручний час і фактично у будь-якому місці. Для цього навіть не завжди потрібен комп’ютер, бо відеолекції наразі на 100% адаптовані під мобільні платформи.

Кожен може сам організувати власний навчальний простір та розробити зручний графік. Якщо через півгодини після початку лекції вам терміново знадобилося піти, то в цьому немає нічого страшного, просто поставте відео на паузу. Онлайн-курси складаються із заздалегідь зафільмованих лекцій, тому ви нічого не пропустите. Проте інколи можуть проводитися вебінари, на яких вже треба бути присутнім. В усіх інших випадках темп та час навчання залежать від особистих вподобань.

Перевага третя: економія часу Онлайн-освіта дозволяє не їздити зайвий раз на лекції – навчання проходить там, де вам зручно. А заощаджений час можна витратити на щось не менш важливе. Особливо навчання у такому темпі актуальне для людей, яким важливіше швидше потрапити додому, ніж на якусь, хай навіть дуже корисну, лекцію.

Перевага четверта: економія грошей Щоб отримати нові знання, зовсім необов’язково витрачати кошти – в інтернеті на вас чекає безліч безкоштовних курсів. Це дуже зручно: єдине, що ви витрачаєте на освіту, це трохи вільного часу. А якщо курс не сподобається, його можна покинути у будь-який момент, не шкодуючи про гроші.

Якщо ж ви обрали платні вебінари (а вони зазвичай якісні та цікаві), то ви завжди знаєте, за що платите: за важливі теми, можливість почути досвідчених лекторів тощо. До того ж витрачені на курс кошти можуть стати стимулом для старанного навчання.

Перевага п’ята: прокачування професійних навичок Навіть спеціалісти з великим досвідом мають час від часу підвищувати свою кваліфікацію чи здобувати нові навичкі, які допоможуть поліпшити позиції на ринку праці. Відповідні дипломи та сертифікати надаються не завжди, у деяких випадках доведеться вдовольнитися лише отриманими знаннями. Але якщо сертифікат все ж було отримано, то його можна сміливо додавати до резюме.

Топ-5 найкращих можливостей для онлайн-освіти Хочете переконатися у перелічених перевагах онлайн-освіти особисто? В такому разі не варто гаяти часу. Якщо хочете здобути нові знання, то запишіться на курси просто зараз. Пропонуємо вам добірку найцікавіших ресурсів для навчання у режимі онлайн.

Prometheus. Цей український громадський проект масових відкритих онлайн-курсів з’явився лише у 2014 році, проте швидко став популярним. Студентом може бути кожен громадянин України незалежно від віку. Перелік доступних лекцій надзвичайно широкий, на Prometheus можна знайти матеріали фактично на будь-яку тему та навіть підготуватися до ЗНО. Навчання безкоштовне, а сам процес складається з перегляду лекцій, виконання домашніх завдань та підсумкових іспитів. За умови успішного проходження курсів, ви отримуєте сертифікат. Coursera. Один з найвідоміших освітніх проектів, завдяки якому всі бажаючі можуть прослухати лекції, запропоновані кращими університетами світу. Щотижня ви будете отримувати лекції та домашні завдання (виконувати їх треба обов’язково, в іншому випадку вам не нададуть сертифікат). Єдиний нюанс — перевіряти ваші завдання будуть такі ж самі студенти. Цікаво, що деякі матеріали вже перекладено українською мовою. EdEra. Ще один український проект, покликаний зробити вітчизняне навчання доступним та якісним. Усі представлені курси є безкоштовними, але проект приймає благодійні внески. До кожної лекції обов’язково додаються конспекти з ілюстраціями та поясненнями. Щотижня студенти отримують домашні завдання, а в кінці курсу мають скласти іспит. Lingva.Skills. Масштабний соціальний проект, створений за підтримки Уряду України для вивчення англійської мови. Курс безкоштовний, отже навчатися можуть усі бажаючі: наразі Lingva.Skills користуються як школярі, так і держслужбовці. Поки що доступні програми лише з англійської, але згодом перелік мов планують розширити. А щоб гарантовано заговорити англійською, додатково варто скористатися всесвітньо відомою платформою Duolingo, яка, до речі, має український інтерфейс. ВУМ. Відкритий університет Майдану позиціонує себе як дистанційна платформа громадянської освіти. ВУМ пропонує більш ніж 30 тем для вивчення, кожен курс при цьому сформовано з лекцій, практичних завдань та контрольного опитування. В якості викладачів виступають представники успішних бізнес-шкіл, а також громадські діячі. Це тільки приблизний і дуже короткий список найвідоміших ресурсів для онлайн-освіти. Насправді їх набагато більше, тому знайти свій ідеальний варіант зможе кожен.

Онлайн-освіта та українські школи Ідея онлайн-освіти стала настільки популярною, що її підхопили й вітчизняні навчальні заклади. Так, ще у 2015 році Міністерство освіти і науки України на базі Рішельєвського ліцею (Одеса) розпочало експеримент із залучення до навчального процесу сучасних засобів комунікації. Було розроблено курси для додаткового навчання, також надаються матеріали для підготовки до олімпіад, іспитів та ЗНО. Цікаво, що доступ до курсів та вебінарів мають усі учні Одеської області.

Наразі експеримент ще триває, але статистика свідчить про те, що школярі сприйняли можливість отримувати освіту онлайн з ентузіазмом – на один тільки курс з фізики підписано близько 22 тисяч учнів. У Міністерстві вважають, що такі результати свідчать про те, що майбутнє саме за змішаною формою освіти (онлайн + класичні заняття з викладачем). Такий підхід дає змогу школярам отримати теоретичну базу, прослухавши вебінар, а потім закріпити знання у класі.

Онлайн-освіта – сучасна та цікава модель навчання, якою скористалися вже сотні тисяч людей у світі. Та наскільки розумним буде такий підхід саме для школярів? Як ви вважаєте?

Методичні рекомендації

За результатами аналізу ІТ-інфраструктури CЗШ №258, було зроблено висновки про те, що дана освітня установа відповідає сучасним вимогам оновленого Державного стандарту та «Закону про освіту» щодо інформатизації освітнього простору. Проте є моменти, які варто удосконалювати та розвивати.

Форми підвищення рівня ІКТ-компетентності вчителів:

  • активна участь у семінарах різного рівня щодо застосування ІКТ у навчальній практиці;
  • систематична участь у професійних конкурсах, онлайнових форумах і педрадах;
  • постійне використання у педагогічній діяльності широкого спектру цифрових технологій та інструментів: текстових редакторів, програм обробки зображень та підготовки презентації!, табличних процесорів тощо;
  • забезпечення використання Інтернет-ресурсів;
  • формування банку навчальних завдань, виконуваних із активним використанням ІКТ;
  • розробка проектів із використанням ІКТ.