Ринок

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Ринок, -нку, м. Рынокъ. Я пшениці не жала, ячменю не в’язала: була на ринку, пила медгорівку. Чуб. V. 124. Ум. Риночок. Мет. 281.

Сучасні словники

Ринок

Базар або ринок — місце взаємодії продавців і покупців для визначення ціни та необхідної кількості товару.

Ринок . Академічний тлумачний словник

РИНОК, нку, чол.

1. Місце роздрібного продажу продуктів харчування та інших товарів; базар. Сірий ринок стояв похмурий, увесь у зморшках, як дід, що все вже бачив і розгубив надії (Михайло Коцюбинський, II, 1955, 178); В Талліні я купував квіти на маленькому ринку за церквою (Леонід Первомайський, Опов.., 1970, 85). Ринок збуту — місце, де збувають (у 1 знач.), продають що-небудь. Місто ставало.. ринком збуту хліба та інших продуктів вотчинного і селянського сільського господарства (Історія СРСР, I, 1957, 80); Чорний ринок: а) у капіталістичних країнах — місце для нелегальних валютних операцій; б) місце, де таємно продають товари перев. за спекулятивними цінами.

2. Сфера товарного обміну; пропозиція і платоспроможний попит на товари у масштабі світового господарства, країни або окремих її районів. Велике і складне завдання насичення ринку предметами народного споживання повинно розв'язуватись при стабільному рівні державних роздрібних цін (Матеріали XXIV з'їзду КПРС, 1971, 60); Проблема ринку була і залишається однією з найгостріших проблем капіталізму (Комуніст України, 6, 1966, 28). Світовий ринок — сукупність національних ринків країн, зв'язаних між собою зовнішньою торгівлею. Шкіра зайців тоненька і неміцна, але густе ніжне хутро їх являє собою цінний продукт, що йде на виготовлення високоякісних фетрових виробів і успішно експортується на світовий ринок (Наука і життя, 1, 1955, 21).

Ринок . Орфографічний словник української мови

ри́нок

іменник чоловічого роду

Ринок . УСЕ (Універсальний словник-енциклопедія)

РИНОК

I

у економічній науці сукупність трансакцій купівлі-продажу певного блага чи фактора виробництва, які укладаються на певній території за певний відрізок часу; на р. відбувається конкуренція; залежно від концентрації попиту й пропозиції розрізняють 4 типи р.: досконала конкуренція, чиста монополія, олігополія та монополістична конкуренція.

II

у давніх містах гол. площа, яка була центром господарського та громадського життя, прикрашена багатоповерховими спорудами, нерідко з ратушею; місце торговищ, зборів, урочистостей.

Ринок . Словник іншомовник слів

РИНОК

ринок; ч.

(нім.)

торг, торговиця, торжище.

1. Місце роздрібного продажу продуктів харчування та інших товарів; базар.

2. Сфера товарного обміну, пропозицій і платоспроможний попит на товари у масштабі світового господарства, країни або окремих її районів.

Ринок . Словник синонімів Полюги

РИНОК

(місце для торгівлі) базар, торговиця.

Ринок . Словник синонімів

РИНОК

базар, торг, торговиця, ур. торжище; (світовий) сфера торгівлі.


Ринок . Українсько-російський словник

РИНОК

рынок

світовий ринок — мировой рынок


Ринок . Eкономічна енциклопедія

РИНОК

рос. рынок

1. Місце купівлі-продажу товарів і послуг, укладання торгових угод. 2. Економічна категорія товарного виробництва, що являє собою сферу обміну з певною системою ринкових відносин між продавцями і покупцями 3. Економічні відносини, пов'язані з обміном товарів і послуг, в результаті яких формується попит, пропозиція, ціна. Структура ринків надзвичайно багатогранна. Розрізняють Р. за видами товарів і послуг (Р. сировини, засобів виробництва, споживчих товарів, капіталу, валюти, цінних паперів, праці, інформаційного та інтелектуального продукту тощо); за масштабами території (світовий, загальні, регіональні. національні, які, в свою чергу, поділяються на внутрішні і зовнішні); за рівнем конкуренції (вільні, монополістичні, олігополістичні).

Ринок . Глосарій термінів Фондового ринку

РИНОК

система товарно-грошових відносин у сфері обміну, що сприяє реалізації товарів і послуг, основні складові механізму якого — це попит, пропозиція, ціна.

Ринок . Словозміна

Відмінок Однина Множина
Називний ри́нок ри́нки
Родовий ри́нку ри́нків
Давальний ри́нку, ри́нкові ри́нкам
Знахідний ри́нок ри́нки
Орудний ри́нком ри́нками
Місцевий на/у ри́нку, ри́нкові на/у ри́нках
Кличний ри́нку* ри́нки*


Ілюстрації

Ринок 01.jpg Ринок 02.jpg Ринок 03.jpg Ринок 04.jpg

Медіа


Див. також

Цікаво знати