Пуща-Водиця (Фото)

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
Kyiv vidom ta nevidom.png
Парк Пуща Водиця.jpg
Пуща-Водиця.jpg

Опис

Пуща-Водиця — історична місцевість та кліматичний курорт у північно-західній частині Києва, в межах Оболонського району, розташований переважно у соснових лісах (приблизно 70 %). Назву місцевість отримала від слова «пуща», тобто густий, непрохідний ліс, і невеличкої річки Водиці, яка вже не існує.

Вид ресурсу

Фото/2005

Автор(и)

Етнографія

Пуща-Водиця розташована на північно-західній околиці Києва в Оболонському районі. Південною межею вважається Гостомельське шосе, східною — Мінський проспект, західною — дорога на село Мощун. На півночі вона тягнеться до села Демидів. Площа Пуща-Водиці близько чотирьох тисяч гектарів, площа самого лісопарку — 370 га. Крім сосен та ялинок у лісопарку наявні такі дерева, як дуб, клен, береза, туя, катальпа бігнонієвидна, липа американська, коркове дерево амурське тощо. Курорт витягнутий з північного заходу на південний схід вздовж річок Горенка та Котурка, що є притокою р. Горенка. На цих річках влаштовані численні ставки, зокрема: ставок Сапсаїв, Міський ставок, ставок Горащиха, ставок Двірець, ставок Карачун, озеро УТОГ та ще кілька невеликих лісових ставків. Річка Водиця (від якої і походить назва) — це не паралельна назва Котурки, а окрема річка (струмок), неіснуюча нині права притока Дніпра (Почайни). Згідно з картами XIX ст., Водиця починалася в болоті Синяковому, протікала у південно-східному напрямі і впадала в заплавне озеро Біле, поєднане з Дніпром.

Краєзнавчі об’єкти

Пуща Водиця В парку раніше були дитячі і спортивні майданчики, естрада. На березі впорядкованих ставків, що утворені в руслі річки Котурки — пляжі. Основні породи дерев — дуб і сосна. Парк є частиною великого лісового масиву (Пуща-Водицький ліс). Загальна площа парку — 11,73 га. Сполучається з містом трамвайною лінією (прокладена 1904 року).

У вересні 1959 року в Пущі-Водиці, по вулиці Міській, 1, за ініціативою і при безпосередній участі народної артистки СРСР Наталії Михайлівни Ужвій був побудований невеликий, всього на 35 чоловік, будинок для самотніх артистів, що вийшли на пенсію і відслужили рідному мистецтву не один десяток років.

Установи, заклади, організації та підприємства (про них)

  • Дошкільні навчальні заклади;
  • Початкові спеціалізовані навчальні заклади;
  • Церква св. Серафима Саровського;
  • Центральний вхід в "МДЦ "Артек".

Персоналії

Хронологічні рубрики

Систематичні рубрики

Відомості про ресурс

Підготував(ла)

Бідюк Олена