Пам'ятник Зої Космодем'янської

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Пам'ятник Зої Космодем'янській.jpg

Опис

Пам'ятник Зої Космодем'янської Фото 2010

Київ.2010. 1 фото Пам'ятник герою Радянського Союзу Зої Космодем'янської, розташований в Києві на розі вул. Олеся Гончара та вул. Богдана Хмельницького.

опис пам'ятника Спочатку пам'ятник Зої Космодем'янської був встановлений після війни в 1945 році у вигляді аматорської гіпсової скульптури. Згодом гіпсова скульптура була замінена пам'ятником, виконаним в бронзі за проектом скульптора Гайдамаки. Спочатку скульптура була в сквері на розі вулиць М. Коцюбинського і Чапаєва. В кінці 1990-х років пам'ятник герою СРСР прибрали (після того як він постраждав від дій вандалів), а замість нього поставили пам'ятник Герою України Олесю Гончару.

Через декілька років пам'ятник Зої був знову зведений в Києві, але вже на новому місці. На пам'ятнику встановлена ​​таблиця з написом (виконаної українською мовою): «Герой Радянського Союзу партизанка Зоя Космодем'янська (1923-1941) Ученицею 10 кл. 201-й Московської школи добровільно вступила в винищувальний партизанський загін в період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 р.р. При виконанні бойового завдання в тилу ворога 18-ти річна дівчина була схоплена фашистами і після жорстких катувань була страчена на шибениці 29 листопада 1941 г. »

Вид ресурсу

Фото/2010

Автор(и)

Гайдамака Анатолій(скульптор)

Краєзнавчі об’єкти

Пам'ятник Зої Космодем'янської

Персоналії

Зоя Космодем'янська

Установи, заклади, організації та підприємства (про них)

Хронологічні рубрики

Київ: відомий та невідомий/2010

Систематична рубрика

Туристичні місця

Пластичні мистецтва

Підготував(ла)

Скаковська Анастасія Олександрівна