Охічно

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Охічно - охітно, охоче. (Так як я се охічно робив, так охічно аби у цес сак риба йшла) . Який виявляє бажання, готовність до чого-небудь; який з власної волі зголошується на щось.

Сучасні словники

Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980)

ОХІТНО, присл. до охітний - Доктор охітно і без церемонії ввійшов за перегородку (Іван Франко, II, 1950, 324); Сидить жінка на возі, ріже на шматочки буряка й подав корові, яка охітніше тягнеться мордою до теляти, що лежить тут же на возі (Юрій Яновський, II, 1954, 181).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 5, 1974. — Стор. 821.

Словник української мови за редакцією Б.Д.Грінченка

Охічно - охітно, охоче. (Так як я се охічно робив, так охічно аби у цес сак риба йшла) . Який виявляє бажання, готовність до чого-небудь; який з власної волі зголошується на щось. І у мріях скликаю численні полки З тих, що стати за край свій охочі (Сам., І, 1958, 191); На село французки не дуж-то охочі виїздити (Л. Укр., III, 1952, 645); //у знач. ім. охочий, чого, ч. Той, хто виявляє бажання, готовність до чого-небудь, хто з власної волі зголошується на щось. Ні Хоми, ні Гущі не було. Вони десь щезли. Підпара найшов охочих і послав їх шукати (Коцюб., II, 1955, 104); Охочих послухати завжди було багато, і навіть Микита іноді наставляв довгі вуха (Козл., Ю. Крук, 1957, 361); // Який здійснюється з власної волі, за власним бажанням, без примусу; добровільний. Від охочого труда усміхається в нас кождеє віконце (Тич., І, 1957, 275).

2. до чого і з інфін. Який має особливу схильність до чогось, дуже любить що-небудь. [Кармелюк:] А паненка [панянка], видно, охоча до танку? (Вас., III, 1960, 188); І ми, в дитинстві до казок охочі, Сміялися і плакали не раз (Дмит., Книга боротьби, 1939, 27); // у знач. ім. охочий, чого, ч. Аматор, любитель чого-небудь. Я про охочих до мандрівки Давно сказать хотів: Хто дома зледащів, Тому не жаль домівки (Гл., Вибр., 1957, 94).

3. у знач. ім. охочий, чого, ч. Те саме, що доброволець. Вернидуб бере десять чоловік з левенців та тридцять з охочих... (Стар., Облога.., 1961, 32); В бліндаж зібрались охочі з одного батальйону (Ле, Мої листи, 1945, 96).

УКРЛІТ.ORG_Cловник

Охічно = Охітно, охоче. Так як я се охічно робив, так охічно аби у цес сак риба йшла.

Словарь української мови: в 4-х тт. / За ред. Б. Грінченка. — К., 1907—1909. — Т. 3. — С. 79.

Словари и энциклопедии на Академике

Охітно (охоче):

 1. З охотою, з великим бажанням, задоволенням
 2. радо, залюбки, заохотки
 3. ОХОЧИЙ, охочая, охочее; чаще кратк. охоч, охоча, охоче (обл.). Имеющий сильную склонность к чему нибудь, крайне любящий что нибудь. «Охочи по магазинам бегать.»
 4. населений пункт: с. Охоче в Україні


Іноземні словники

Willingly - (adjective):

 1. disposed or consenting; inclined: willing to go along.
 2. cheerfully consenting or ready: a willing worker.
 3. done, given, borne, used, etc., with cheerful readiness.

Readily - (adverb)

 1. promptly; quickly; easily: The information is readily available.
 2. in a ready manner; willingly: He readily agreed to help us.

Ілюстрації

Wiki-black.png Охічно2.jpg

Цікаві факти

Матеріали з Векіпедії

 1. Охо́че - село в Україні, в Нововодолазькому районі Харківської області. Населення становить 1704 осіб
 2. Охічно - З охотою, з великим бажанням, задоволенням

Охічно