Осля
Осля́, -ля́ти, с. Осленокъ. Чуб. І. 92. Грин. II. 35. Їздив апостол святий на осляті. О. 1862. V. 84.
Зміст
Сучасні словники
Тлумачення слова у сучасних словниках
ОСЛЯ - маля ослиці.
ОСЛЯ́, яти, сер. Маля ослиці. Їхала [Катерина] селом.., їхала на велике посміховище, а людям хотілося на коліна падати, мовби мадонну на осляті побачили (Гнат Хоткевич, II, 1966, 258).
Віслюк
Віслю́к (лат. Equus africanus asinus), осел, або африканський осел — одомашнена форма віслюка, підвид з роду Кінь (Equus), ряду Конеподібних (Equiformes).
Всі одомашнені віслюки відносяться до африканських ослів, бо приручити куланів (азійських віслюків) ніколи не вдавалося.
На відміну від коня, віслюк має пристосовані до кам'янистої й нерівної поверхні копита. Вони допомагають безпечніше пересуватися, але гірші для швидкого пересування. Проте, в окремих випадках, осел може розвивати швидкість 70 км/год. Віслюки походять з країн з посушливим кліматом. Їхні копита погано переносять вологий європейський клімат і нерідко утворюють глибокі тріщини і дірки, в яких поступово може розвиватись гниття. Тому догляд за копитами віслюків украй важливий у вологих місцевостях.
Забарвлення шерсті у віслюків може бути сіре, коричневе або чорне, зрідка зустрічаються білі породи. Черево зазвичай світле, те ж саме відноситься до передньої частини морди й області навколо очей. У ослів жорстка грива і хвіст, що закінчується китицею. Вуха набагато довші, ніж кінські.
Ілюстрації
Медіа
Див. також
Словарь української мови: в 4-х тт. / За ред. Б. Грінченка. — К., 1907—1909. — Т. 3. — С. 69. http://ukrlit.org/slovnyk/%D0%BE%D1%81%D0%BB%D1%8F
Джерела та література
Словник української мови: в 11 томах. — Том 5, 1974. — Стор. 772. http://sum.in.ua/s/oslja
https://classes.ru/all-ukrainian/dictionary-ukrainian-explanatory-term-110320.htm
Словарь української мови / Упор. з дод. влас. матеріалу Б. Грінченко : в 4-х т. — К. : Вид-во Академії наук Української РСР, 1958. Том 3, ст. 69. http://hrinchenko.com/slovar/znachenie-slova/35763-oslja.htm
https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D1%96%D1%81%D0%BB%D1%8E%D0%BA (Віслюк. Вікіпедія)