Осипова Юлія Сергіївна
Дошкі льний навчальний заклад »Казка» побудований у 1989 році. Дошкільна установа загального розвитку є комунальною власністю. Засновник ДНЗ – Піщанська сільська рада здійснює фінансування, матеріально-технічне забезпечення, надає необхідні будівлі з обладнанням, матеріалами, організовує ремонт приміщень, їх господарське обслуговування, харчування та медичне обслуговування. Завідувач Шохіна Світлана Степанівна. В ДНЗ «Казка» діє 4 групи ( одна ясельна, три дошкільні)з 9-годинним перебуванням дітей із загальною кількістю 104 дітей. ДНЗ укомплектований штатом: вихователів -6, муз. керівник, сестра медична, тех.персонал-12. Навчально-виховна робота здійснюється відповідно до вимог освітньої програми «Дитина» для дітей від 2 до 7 років.
Результати аналізу ІТ інфраструктури закладу Апаратне забезпечення: портативний ноутбук, чорно-білий принтер.
В результаті аналізу ІТ-інфраструктури було виявлено такі недоліки:
-Відсутність ліцензійних програм ; -поганий інтернет-зв;язок; - один старенький ноутбук, який завідувачка приносить із дому. -не має власного сайту;
Проведення анкетування, аналіз результатів: Провівши анкетування 6 вихователів ДНЗ, зафіксувала наступні відповіді: 1. Як ви вважаєте, який у Вас рівень підготовки для використання ІКТ у навчально-виховному процесі ДНЗ? високий (0) достатній (1) середній (3) низький (2) 2. Як ви вважаєте, чи могли б ви допомогти іншому менш обізнаному педагогу у освоєнні ІКТ компетентності? так (4) частково(1) ні (1) 3. Як ви можете допомогти менш обізнаному педагогу у освоєнні ІКТ компетентності? У чому проявлятиметься ваша допомога? Відповіді педагогів: -"проведення семінарів-практикумів", -"на практиці", - "допоможу, чим зможу", - "розказати, показати, навчити" не дали відповіді (2) 4. На якому рівні ви володієте знаннями з інформатики за програмою вищого навчального закладу? на високому (0) на достатньому (2) на середньому (2) на низькому (2) 5. Як ви оцінюєте ваше вміння використовувати технічні засоби під час занять з дітьми? відмінно (0) добре (2) задовільно (2) незадовільно (2) 6. Як ви оцінюєте ваше володіння основними програмами і операціями роботи з комп’ютером (робота з прикладним програмним забезпеченням)? відмінно добре (3) задовільно (2) незадовільно (1) 7. Як ви оцінюєте Ваше володіння таким програмним забезпеченням як web браузер, програмами для комунікації та обміну даними? відмінно (0) добре (3) задовільно (2) незадовільно (1) 8. На якому рівні ви володієте технічною підготовкою і знанням ресурсів електронної мережі з метою отримання педагогічних знань, необхідних для вашого професійного зростання? на високому (0) на достатньому (4) на середньому (2) на низькому (0) 9. Які труднощі у Вас виникають(ли) при пошуку робочого місця? За моєю спеціальності пропонують мало місць (0) Потрібні знання, яких у мене немає (1) Пропоновані місця не відповідають профілю моєї підготовки (1) Потрібен інший рівень освіти (наприклад, спеціаліст чи магістр) (1) Потрібні випускники, які мають іншу спеціалізацію (0) Були затребувані компетенції, якими я не володію (1) Інше: Відповіді педагогів: "Вік" (1), немає
10. Як ви вважаєте, Вам потрібне підвищення кваліфікації з ІКТ компетентності і як часто? Ні (0) Так, зрідка (менше разу на рік) (0) Так, іноді (раз у півріччя) (0) Так, часто (раз у квартал і частіше) (6) Інше:
11. Як ви підвищуєте свою ІКТ компетентність? Методичні об’єднання (0) Курси підвищення кваліфікації (0) Професійна література, методичні посібники (2) Ресурси Інтернет (4) 12. Які електронні сервіси вам відомі (використовуються вами) для роботи з дітьми дошкільного віку? Ваша відповідь Відповіді педагогів: "Google" (3), "Facebook, Google, Power Point" (1), "Освітні веб ресурси, відкриті освітні ресурси" (2) 13. Чи володієте ви програмним забезпеченням Microsoft office? Так (2) Частково (3) Ні (1) 14. Які електронні сервіси (наприклад, корпоративна пошта, веб-сайт закладу, групи у соціальних мережах (наприклад Facebook, Vkontakte і т.п.), хмарні сервіси Google, Microsoft Office 365 тощо) використовується вами для співпраці з іншими педагогами, керівництвом НВК та батьками вихованців? Ваша відповідь "Facebook (0) "Vkontakte, групи Facebook" (2), "Корпоративна пошта, веб-сайти навчальних закладів" (2), "Microsoft Office" (0) Не відповіли (4) 15. Які тренінги, майстер-класи, семінари тощо з використання ІКТ (інформаційно-комунікаційних технологій) в освіті вам були б цікаві? (Вкажіть 1-3 теми цих заходів) "Освітня програма" (0) "Всі цікаві" (6)
Отже, узагальнивши результати анкетування, можна побачити тенденцію, що педагоги ДНЗ "Казка" мають середній рівень ІК-компетентності.
Для вихователів був проведений виступ « Використання ІКТ в освіті» Так, як відсутній сайт ДНЗ , була надана інформація, та представлена презентація про безкоштовну Інтернет платформу EDUKIT, яка поширена по всій Україні і дозволяє створювати сайти для всіх установ освіти. Була отримана згода від колективу закладу на подання заявки для створення сайту. Сайт в розробці, як буде завершено роботу, буде викладений. Методичні рекомендації Проектування інформаційного освітнього середовища ДНЗ http://www.school-demo.edukit.org.ua/
Завершити роботу над створенням сайту; Створити для працівників закладу корпаративну пошту; Забеспечити заклад різними ліцензованими програмами для дітей та педагогів; Забезпечити кожну групу багатофункціональним пристроєм, та швидкісним інтернетом; Сприяти залученню ІТ фахівців для проведення тренінгів для підвищення ІТ компетентності; Створити базу електронних ресурсів: веб-ресурси для роботи з дітьми, електронна бібліотека; Модернізація ІТ інфраструктури Було б добре обладнати серверну кімнату.
Закупити БФП (багатофункціональні пристрої), тобто, наприклад, принтер, сканер і копір - у одному пристрої (3 в 1).
Формування ІК-компетентності вихователів освітньої установи Забезпечити ширше використання електронних сервісів (наприклад, корпоративна пошта, веб-сайт закладу, групи у соціальних мережах (наприклад Facebook, Vkontakte і т.п.), хмарні сервіси Google, Microsoft Office 365 тощо) для співпраці з іншими педагогами, керівництвом ДНЗ Казка та батьками вихованців. 2. Відвідування тренінги, майстер-класи, семінари тощо з використання ІКТ. 3. Підвищення кваліфікації з ІКТ компетентності. Проходження різноманітних онлайн-курсів, наприклад, на Prometeus, Інтуіт, в Офісі 365 тощо. 4. Підвищення ІКТ компетентності за допомогою методичних об’єднань, курсів підвищення кваліфікації, професійної літератури, методичних посібників, ресурсів Інтернет. 5. Надання інформації про електронні сервіси для роботи з дітьми дошкільного віку (наприклад, про Google Class, Quizlet, Mind Map, Ted-ed тощо).