Орхідея

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Орхідея

ОРХІДЕ́Я, ї, жін. Південна трав'яниста рослина родини зозулинцевих з запашними квітками різного кольору і вигадливої форми. У лісі квітли дикі орхідеї (Зінаїда Тулуб, Людолови, I, 1957, 372); Про орхідею — цю чудову квітку — складено легенди. За різноманітністю форм і забарвленням вона займає одно з перших місць у рослинному царстві (Вечірній Київ, 14.II 1966, 1); // Квітка цієї рослини. Букет орхідей.

Ілюстрації

Orhideja1.jpg Orhideya2-973x500.jpg


Медіа

Цікаві факти

  • Слово «орхідея» з давньогрецької перекладається як «яєчко» ( все через форму кореневища).
  • Орхідеї поширені по всіх континентах крім Антарктиди. Більшість з них ростуть в тропічних місцях.
  • Орхідеї можуть мати до 4 мільйонів насіння. До сьогоднішнього дня відомо близько 25000 видів орхідей (крім цього, було створено 100 000 штучних різновидів орхідей).
  • Розмір, форма і текстура листя залежить від середовища проживання. Орхідеї, які живуть у сухому кліматі мають товсті листя і покриті воском, а види, які живуть в теплих і вологих місцях мають тонкі, подовжені листя. Деякі види орхідей не мають листя взагалі.
  • Орхідеї можуть залишатися живими протягом декількох годин до 6 місяців (залежно від виду). Речовини, які виділяють з орхідей використовуються в парфумерії, спеції і в традиційній азіатській медицині. Ваніль (ванілін) є однією з найвідоміших і широко використовуваних прянощів.
  • Ваніль видобувається з орхідеї під назвою «Ваніль плосколистна». Найбільший вид орхідеї може досягти 20 метрів у довжину. Його зріст не зупиняється, але, на жаль, квітка не витримує і ламається. Орхідеї можуть простояти у воді після зрізу найдовше, з усіх відомих видів квітів.
  • Варто зауважити, що дарувати орхідеї в більшості країн взагалі не прийнято. В давнину існувала традиція, коли хлопець приводив дівчину на місце виявлення найкрасивішого квітки орхідеї. Це вважалася порівнянням краси дівчини з квіткою. Деякі орхідеї ростуть на деревах, використовую для опори рослини із сімейства паразити. Також є орхідеї, зростаючі на прямовисних скелях і навіть під землею.
  • Підземні орхідеї запилюють тварини, що живуть в таких умовах.


Див. також