Орендарка

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Cловник Грінченка

Орендарка, -ки, ж. Арендаторша.

Сучасні словники

Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980)

ОРЕНДА́РКА, и, жін. Жіночий рід до орендар. ОРЕНДА́Р - я, чол.

 • Той, хто орендує що-небудь. У вільній, республікансько-демократичній Америці в 1910 році було 1 1/2 мільйона орендарів-здольщиків, з них понад 1 мільйон негрів (Ленін, 27, 1972, 134); До гурту підійшов орендар вербівського млина, досить ще молодий Нухим Абрамович (Арсен Іщук, Вербівчани, 1961, 24).
 • іст. Шинкар, корчмар. Місцевий орендар набив повну комору заставами (Наталія Кобринська, Вибр., 1954, 144); Лиш у корчмі світиться. Чи гроші орендар рахує пізно вночі, а чи, може, Юрішко не спить (Гнат Хоткевич, II, 1966, 248).

Словник синонімів

Найма́ч/найма́чка, винайма́ч/винайма́чка, оренда́р/оренда́рка

Мовою Вікіпедії

Орендар — суб'єкт господарювання або фізична особа, які приймають в оренду торгові приміщення (площі), та/або майно (устаткування, обладнання), підсобні приміщення (споруди), що становлять об'єкт оренди.

Застаріле слово «посесор» — орендар державного маєтку разом з приписаними до маєтку селами. Існували в Польщі, зокрема у XVIII ст., а після її поділу — на землях, захоплених Росією (Білорусь, Правобережна Україна тощо). Фізична особа, яка бажає укласти договір оренди державного майна, до його укладення зобов'язання зареєструватись як суб'єкт підприємницької діяльності — фізична особа.

Орендар (наймач) — це фізична або юридична особа (суб'єкт господарювання, організація) яка бере у тимчасове користування нерухоме або рухоме майно. У договорі оренди це — сторона якій передано майно в оренду за окрему плату у тимчасове користування, де друга сторона це-Орендодавець (власник, суб'єкт господарювання, організація) яка передає в оренду майно для орендаря.

Економічний словник

ОРЕНДАР - орендує майно, який одержує його в оренду.

Цікаві факти про орендарів в Україні

 • Сьогодні близько 20-30% українських сімей проживають в орендованому житлі.
 • Права більше 70% їх них нічим не захищені, квартиронаймачі можуть в будь-який момент бути виселені власниками, оскільки відносини між ними не закріплені офіційно.
 • На ринку найму квартир найпопулярнішими є однокімнатні квартири. Ними цікавляться, за різними даними ріелторів, від 41% до 65% потенційних наймачів. З початком кризи кількість запитів на «однушки» виросла, стверджують експерти.
 • Кімнатою у квартирі цікавляться всього лише 13% потенційних орендарів. Кімнати – найдоступніші пропозиції на ринку, але клієнтів бентежить наявність сусідів.
 • Близько 20% людей, що живуть на зйомних квартирах, мають домашніх тварин і, відповідно, шукають лояльних до них власників.
 • Близько 15% квартирантів воліють зняти мебльовану квартиру і не готові заселятися в порожнє чи погано обставлене приміщення. Але більша частина орендарів переїжджає зі своєю меблями. Для них головне, щоб на кухні був гарнітур, а в санвузлі – вся необхідна сантехніка.
 • Орендарі стали рідше вибирати квартири поруч з місцем роботи. За словами ріелторів, все частіше клієнти готові пожертвувати вигідним для себе місцем розташування заради нижчої орендної ставки. У минулому році близько 60% орендарів шукали квартири в тому районі, звідки зручно добиратися до місця роботи. Зараз їх залишилося близько 40%.
 • У новорічні свята багато знімають заміські будинки на канікули. Тоді як на зйомні квартири під час канікул попит нижчий – ними в основному цікавляться приїжджі з інших міст.
 • Влітку попитом у орендарів користуються дачі. Навесні кожен десятий клієнт, який звернувся до ріелторів з приводу оренди, шукає літній будинок.

Ілюстрації

Орендарка1.jpg Орендарка2.jpg Орендарка3.jpg Орендарка4.jpg Орендарка5.jpg

Див. також

Додаткові відомості