Оренда

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Оре́нда, -ди, ж. Аренда. Держав у його на оренді кормчу. ЗОЮР. І. 241.

Сучасні словники

Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980)

ОРЕ́НДА, и, жін. 1. Тимчасове користування будівлями, земельною ділянкою і т. ін. на договірних засадах. Мерщій здали [пани]землю в оренду, а самі врозтіч (Панас Мирний, IV, 1955, 240); Треба було [Мірошниченкові] йти до млина. Не молоти, а перевіряти, чи не пустує млин, взятий в оренду Варчуком (Михайло Стельмах, II, 1962, 304); Хто має добрий колодязь, той і панує. Хоче — торгує сам, хоче — здає в оренду за великі гроші (Олесь Гончар, Таврія, 1952, 38). 2. Плата за таке користування. Оренда пішла вгору, земля подорожчала (Панас Мирний, IV, 1955, 241); — Коли люди захочуть, то і вам, ласкавий пане, доведеться оренду платити (Михайло Стельмах, I, 1962, 357). 3. іст. Шинок, корчма. Дидона рано ісхопилась, Пила з похмілля сирівець; А послі [після] гарно нарядилась, Як би в оренду на танець (Іван Котляревський, I, 1952, 74). Словник української мови: в 11 томах. — Том 5, 1974. — Стор. 743.

УКРЛІТ.ORG_Cловник

Оренда, ди, ж. Аренда. Держав у його на оренді кормчу. ЗОЮР. І. 241. Словарь української мови: в 4-х тт. / За ред. Б. Грінченка. — К., 1907—1909. — Т. 3. — С. 62.

СЛОВАРЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ Упорядкував Борис ГРІНЧЕНКO

«Словники України on-line»

оре́нда 2 – іменник жіночого роду

(шинок, корчма)

Іноземні словники

Словник

аре́нда (-ди) f = оре́нда, lease, rent;

 аренда́р (-ря) m leasee, tenant; retailer of liquor at an inn;
 арендува́ти (-у́ю, -у́єш) I vt to take (have) a lease.

оре́нда (-ди) f lease;

 оренда́р (-ря́) m lessee, tenant; innkeeper; tavernkeeper;
 орендарі́в (-ре́ва, -ре́ве) lessee’s, tenant’s;
 оренда́рство (-ва) n letting; trade of a tavernkeeper;
 оренда́рський (-ка, -ке) of a tavernkeeper, of a lessee;
 орендува́ти (-у́ю, -у́єш) I vt to rent; to run (manage) a tavern.

Ілюстрації

Оренда1.jpg Оренда2.jpg Оренда3.jpg

Медіа

[1]

[2]

Цікаві факти

Класифікація

Згідно з КВЕД надання в оренду нерухомого майна, а також надання в оренду устатковання з оператором, наприклад, в будівництві, при транспортуванні, - виділено до окремих секцій. Оренда, прокат і лізинг матеріальних і нематеріальних активів, у т.ч. автомобілів, комп'ютерів, споживчих товарів, промислового устатковання поділяється на: • надання в оренду автотранспортних засобів, • прокат товарів для спорту і відпочинку, побутових виробів і предметів особистого вжитку, • надання в оренду інших машин і устатковання, що їх зазвичай використовують для виробничої діяльності, у т.ч. транспортне устатковання (крім автотранспортних засобів) і • лізинг інтелектуальної власності та подібних продуктів. До цього розділу включають тільки операційний лізинг. Фінансовий лізинг також виділений до окремої секції.

Більше читайте тут: [http://info-mir.com.ua/cikavi-fakti-z-istoriї-orendnix-vidnosin/

[ https://uk.wikipedia.org/wiki/Оренда]

Див. також

Посилання на споріднені слова зі словника Бориса Грінченка

[ http://chikavo.at.ua/publ/okruzhajushhij_mir/ukrajinskoju/cikavi_fakti_pro_zakordonnu_nerukhomist_orenda_v_londoni/15-1-0-59]