Онагр

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Онагр, -ра, м. Онагръ, дикій оселъ.

Сучасні словники

УСЕ (Універсальний словник-енциклопедія)

I ссавець із ряду непарнокопитних (підряд куланів); заселяє напівпустелі Зх. Азії; вис. у холці бл. 1 м; рідкісний. II вел. катапульта, яку у стародавніх Греції та Римі використовували для метання каміння, бочок із запалювальною сумішшю, ін. тягарів.

Словник української мови. Академічний тлумачний словник (1970—1980)

ОНАГР, а, чол. Дикий осел. Уже онагри захрючали [захрюкали], Ворони, горобці кричали (Іван Котляревський, I, 1952, 209); Коли дикий онагр або сарна заблукають до людських домівок, — горе їм! (Агатангел Кримський, Вибр., 1965, 108).

Словник іншомовник слів

онагр; ч. (гр.)

підвид дикого осла кулана. Поширений в Афганістані, Ірані та на півдні Туркменії.

Ілюстрації

Дикий осел2013.png Onagr1.jpg Онагр2.jpg Онагр3.jpg

Медіа

Див. також

Дикий віслюк

Басня Осел, Онагр и Лев читать в переводе Смирнова Д.Н.

Джерела та література

Красная книга земли

Дикий африканский осёл

Цікаві факти

Онагр4.jpg

На відміну від інших представників дикі осли не відносяться до «жвавих» скакунів, проте будова їх копит відмінно пристосована до посушливого спекотного клімату. І у випадку необхідності ці тварини можуть розвивати швидкість навіть до 65 км / г.

Осла одомашнили раніше коней. Є відомості про те, що вже в 4 тис. до н. е.. в Єгипті ослів використовували як в'ючних тварин. Близько 1 тис. років до н. е. вони потрапили до Греції. Широко поширені і гібридні форми. Наприклад, мул - гібрид осла і кобили, той мул - ослиці і жеребця.

Онагр5.jpg

Розглядаючи ареал проживання диких ослів спочатку необхідно розмежувати два підвиди цих тварин. До перших відносяться дикі осли, предки яких ні коли не були приручені людьми , до других - повторно здичавілі представники цього виду тварин , які поряд зі своїми природними інстинктами використовують отримані соціальні особливості . Перші в стародавні часи зустрічалися в Африці та Азії , однак після приручення людиною зникли. В даний час зустріти цих тварин можна лише в Судані , Еритреї , Ефіопії та Сомалі . У невеликій чисельності дикі осли змогли прижитися в заповідних зонах Ізраїлю. Загальна кількість цих диких тварин на сьогоднішній день не перевищує тисячі голів.