Однаково
Однаково, нар. Все равно, безразлично. Вам однаково, що тут, що там. Гліб.
Зміст
Сучасні словники
Тлумачення слова у сучасних словниках 1. Присл. до однаковий. Далі за Каневом і гори, й долини однаково вкриті густим лісом (Нечуй-Левицький, II, 1956, 387); В чинбарському ремеслі, де все робиться на око і нюх, пофортунило Супруну: йому однаково добряче вдавалися білі і чорні юхти (Михайло Стельмах, II, 1962, 114); // у знач. присудк. сл. Байдуже, дарма. Можливо, що тюрк інакше зрозумів його пояснення. Та чужинцеві було однаково (Олесь Досвітній, Гюлле, 1961, 28).
2. присл. Все одно, все-таки. Що хочете, То те і робіте: Чи голосно зневажайте. Чи нишком хваліте Мої думи, — однаково Не вернуться знову Літа мої молодії. Веселеє слово Не вернеться... (Тарас Шевченко, I, 1963, 352); На землі була вже ніч, але однаково, виходячи з катакомб, першої хвилини треба було замружуватись (Юрій Смолич, Світанок.., 1953, 337).
Словник української мови: в 11 томах. — Том 5, 1974. — Стор. 632.
3.Словник синонімів БА́ЙДУ́ЖЕ (у знач. предик. - не має значення, неважливо), БАЙДУ́ЖКИрозм., ОДНА́КОВО, ВСЕ ОДНО́[УСЕ́ ОДНО́], ДАРМА́розм., НЕВА́ЖНОрозм., СІ́ЛЬКІСЬ[СІ́ЛЬКОСЬ]заст., ЧХА́ТИпідсил. розм.,НАЧХА́ТИ підсил. розм.,ПЛЮВА́ТИпідсил. розм., НАПЛЮВА́ТИпідсил. розм.;НІЧО́ГОрозм. (не заважає, не має значення). Байдуже, хто говорить (М. Коцюбинський); - Не холодно, Блаженко? - питається старший лейтенант. - Байдужки (О. Гончар); - А хіба тобі не однаково, в якій бригаді працювати? - дивується Петро Іванович (М. Ю. Тарновський); Мені все одно, що воно там написано, бо я його незугарна прочитати (І. Нечуй-Левицький); Настрій у мене був піднесений, хоч сани і не чекали мене біля двору. Дарма, якось доберусь (О. Гуреїв); - Та звідки ви взяли? - Гудзій розвів руками. - Неважно (А. Головко); - Хоч, може, і не буду більше членствувати, та сількісь: Веселий Кут у дві тисячі десятин хоч кого заспокоїть навіки (Панас Мирний); - Треба знати, з ким ведешся. Ви думали, чим мені сподобалися? Що професор? Начхати! (П. Загребельний); - Це, знаєте, зовсім не входить в наші плани. Будь інший час - тоді що! Наплювать (Г. Хоткевич); Йому нічого, а Маланці горе велике (М. Коцюбинський). ОДНА́КОВОприсл.,НА́РІ́ВНІ, НА́РІ́ВНО, НЕЗГІ́РШЕ[НЕЗГІ́РШ]розм.,ОДНА́КОдіал.,ЗАРІ́ВНОдіал.Я знайшов мого Адаменка на фронті, він командував красивим полком, і в його полку не було однаково зодягнених бійців (Ю. Яновський); Ліда була рада, що йде нарівні з іншими (О. Донченко); Про любов і розлуку нарівно Просить серце солдата в бою (А. Малишко); Над нетягою збиткуються свої пани незгірше від чужих (О. Добровольський); Орудує вилами [Настя] незгірш парубка (І. Цюпа); Не всім однако дано: одному ситце, другому решітце (прислів’я); - Його можна зарівно вивчити і на ремісника, і на імама, - подумав Регель... - Він ще дитина (О. Іваненко).
Ілюстрації
Медіа
Див. також
Для урізноманітнення мовлення замініть конструкцію все одно, все рівно на стилістично кращий варіант: однаково.
НЕ РЕКОМЕНДОВАНО
Йому все одно, чи буде завтра гарна погода.
Нам все рівно вчора не зателефонували.
РЕКОМЕНДОВАНО
Йому однаково, чи буде завтра гарна погода.
Нам однаково вчора не зателефонували.