Овечина

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Ове́чина, -ни, ж. Овечье мясо. Вони не їдять курятини, гусятини, овечини, кабанятини, нічого того не їдять. Новомоск. у.

Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках

1) ОВЕ́ЧИНА, и, ж., розм., рідко. - Овече м’ясо; баранина. Вони не їдять курятини, гусятини, овечини, кабанятини, — нічого того не їдять (Сл. Гр.). - Овечий запах, дух. В кімнаті кожухи смачно запахли овечиною (Чорн., Потік.., 1956, 60). Укрліт.org

Ілюстрації

Ovechona1211181.png Ovechona1211182.jpg Ovechona1211183.png Photoicon.png

Медіа

Див. також

Бара́нина — м'ясо домашніх баранів (овець) при вживанні в їжу. Важлива частина щоденного раціону кочових, тюркських і монгольських народів Азії. Найбільш цінним для харчування вважають м'ясо молодих (до 18 місяців) кастрованих баранів. Смачним також є м'ясо добре вгодованих овець не старше 3 років. Воно відрізняється світло-червоним відтінком, жир пружний і білий. У м'яса старих або погано вгодованих овець темно-червоний відтінок, жир жовтий. Це м'ясо жилаве, і тому його найкраще вживати у вигляді фаршу.

Баранину споживають як самостійну страву у смаженому, вареному, пареному, копченому і солоному вигляді, а також використовують для приготування великого спектру страв, включаючи: супи, наприклад, шурпа, і другі страви — бешбармак, плов, шашлик, кебаб, манти, ковбаси, сосиски тощо.

Джерела та література

Словник української мови

Укрліт.org

Укранський тлумачний словник

Зовнішні посилання