Оведян

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Оведян, -на, м. Раст. Primula elatior. Лв. 101.

Сучасні словники

Російсько-український академічний словник 1924–33рр. (А. Кримський, С. Єфремов)

многолетнее травянистое растение; вид рода Первоцвет (Primula) семейства Первоцветные (Primulaceae).

Ілюстрації

Оведян 2014.jpg Оведян 1212.jpg Оведян 1313.jpeg Оведян3.jpg

Медіа

Див. також

Планетариум. Определитель растений он-лайн

Первоцвет высокий, характеристика лекарственного растения.

Цікаві факти

Оведян1.jpg

Первоцвіт високий - багаторічна трав'яниста гірська рослина, широко поширена в Центральній Європі. Росте він на відслоненнях по берегах невеликих струмків, в улоговинах стоку льодовикових вод.

Оведян2.jpg

Первоцвіт високий росте в Карпатах і на Прикарпатті, зрідка зустрічається в Західного Лісостепу в лісах, серед чагарників. Заготівля і зберігання. Для лікарських потреб заготовляють кору з коренями (Rhizoma et radix Primulae), квітки з чашкою (Flores Primulae cum calyce), ще тільки віночок (Flores Primulae sine calyce) і листя (Folia Primulae). Коріння первоцвіту копають навесні до цвітіння рослини або восени, коли опадає листя; його ретельно відмивають від землі і сушать на сонці або в теплому приміщенні, розстеливши тонким шаром на папері або тканині зараз і час від часу перемішуємо.

У багатьох народів з первоцвітом пов'язаний ряд легенд і повір'їв. У середні століття, наприклад, вірили, що, знайдений в ніч під різдво або на масленицю, він допомагає знайти скарб, а англійці неодмінно брали з собою первоцвіт в далекі подорожі в якості своєрідного талісмана.