Обіймання
Обійма́ння, -ня, с. Обниманіе. Левиц. І. 184. К. ЦН. 270.
Зміст
Сучасні словники
Словник української мови. Академічний тлумачний словник (1970—1980)
ОБІЙМАННЯ, я, сер. Дія за значенням обіймати. Знову де візьмуться люди. Знов обіймання нещиреє буде... (Леся Українка, I, 1951, 404).
Ілюстрації
Медіа
Див. також
Цікаві факти
У 70-і роки XX століття дослідники почали вивчати хімічні препарати, під назвою "ендорфіни", які були виявлені в кровоносній і нервовій системах людини. Ендорфіни – це морфіноподібні речовини, які знижують біль і викликають почуття ейфорії. Дослідження показують, що кількість цих натуральних наркотиків, котрі виробляються мозком і нервовою системою, зростає, коли ми обнімаємося. Коли подруга сказала мені, що обійми її друга для неї «як наркотик», вона не жартувала. Фізіологічно обійми – це природні вбивці болю.
Інші вчені можуть також багато чого розповісти про цінності обіймів і тілесних контактів між людьми. Наприклад, чи знали ви про те, що обійми посилюють вашу імунну систему? Цей цікавий факт обговорює Ешлі Монтег'ю, в його книзі "Дотики: Значення шкіри для людини". Мабуть, існує зона мозку, яка активно працює у відповідь на дотик до шкіри людини. Якщо дитя обіймають недостатньо, то атрофується частина його мозку і страждає її імунна система.