Обговорення:Лозінська Юлія Іванівна
Дитячий навчальний заклад № 590 компенсуючого типу спеціальний для дітей з порушенням опорно-рухового апарату Оболонського району м. Києва функціонує з 1977 року. Діяльність навчального закладу направлена на реалізацію основних завдань: - збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров'я дітей; - розвиток творчих здібностей та нахилів дитини; - забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту. В закладі функціонує 9 груп з 12-годинним режимом роботи та 2 групи з короткотривалим пребуванням.
ЗАВДАННЯ 1. Моніторинг впровадження ІКТ в ДНЗ № 590
1. Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ № 590 Керівництво дошкільним закладом впевненно впроваджує інформаційно-комунікаційні технології. Вони використовуються для здійснення управлінської, методичної та навчальної роботи.
ДНЗ № 590 має свій власний сайт, на якому можна ознайомитись з інформацією про заклад [[1]] Використовують портал освітян ПЕДРАДА.
Підписані на електорнний журнал МЦФЕР: Освіта Вебпортал електронного запису дітей до дошкільних навчальних закладів міста Києва.
2. ІКТ-компетентність педагогічних працівників ДНЗ № 590. Для визначення ІКТ компетентності педагогічних працівників було проведення анкетування. [[2]] Опитування показало, що працівники добре вміють користуватися технічними засобами, проте не використовують їх у повній мірі. Для цього користуються лише Microsoft Office, зокрема PowerPoint. Більшість має бажання навчитися нового, прийняти участь у навчаннях чи майстер-класах, підвищити рівень своєї кваліфікації.
3. ІТ- інфраструктура ДНЗ № 590 У Дошкільному закладі знаходиться 6 стаціонарних комп’ютерів у щоденному користуванні завідуючої, діловода, у медичної сестри, психолога, логопедів та 1 комп’ютер у кабінеті ЛФК. Всі комп’ютери оснащені необхідною технічною периферією. Вихователі для проведення занять періодично використовують телевізори для роботи в групах. В закладі працюють 10 ксероксів (1 з яких кольоровий). Інтернет в Дошкільному закладі розповсюджується як провідними мережами, так і за допомогою WiFi роутера. Музична зала оснащена мультимедійною дошкою, проектором та акустичною системою для проведення занять, розваг, свят тощо. Також в музичній залі 1 музичний центр – дітки розучують та співають пісні, проводяться свята та розваги. У групах є магнітофони для слухання музики, пісень та казок. Заняття та розваги з такими пристроями дуже цікаві та незвичайні, дітям дуже подобається слухати казки у такий спосіб.
ЗАВДАННЯ 2.
Створення ГУГЛ-календаря для керівництва ДНЗ.
Для зручночті використання робочого часу та покращення спілкування з співробітниками створюються календарі. Їх може бути декілька та для різних цілей. Один - особистий, який буде доступен тільки власнику, інший - загальнодоступний всім. Він дуже зручний і легкий у використанні. https://calendar.google.com/calendar/r/day/2017/11/27
Завдання 3. В ході спілкування з керівництвом дошкільного закладу було прийнято рішення про проведення семінару для ознайомлення співробітників з вебсервісами. Наприклад, онлайн сервіс Symbaloo webmix. Веб-сервіс Padlet є віртуальною стіною на яку можна прикріплювати фото, файли, посилання на сторінки інтернет, замітки. Це може бути приватний проект стіни, якою можуть користуватися декілька учасників, вони будуть заповнювати віртуальну стіну інформацією, також стіна доступна для користування та читання, редагування будь-ким із користувачів, це як майданчик для обміну інформацією. [[3]] інтернет-сервіс мультимедійних дидактичних вправ Learning Apps. Це онлайновий сервіс, який дозволяє створювати інтерактивні вправи. Його використовують для розробки різноманітних завдань з різних предметних галузей для використання на уроках, позаурочний час, і для малечі, і для старшокласників. Завдяки завдання, що створені у цьому конструкторі, знання дітей перевіряються у ігровій формі. [[4]] Також був запропонований перелік корисних посилань, огляд додатків, які можна застосовувати як для методичної роботи, так і для управлінської діяльності.
Завдання 4.
Методичні рекомендації: Для успішного створення єдиного інформаційного середовища ДНЗ слід виконати такі умови: - забезпечити комп'ютерами всі блоки інформаційного простору; - розвинути мотивацію використання інформаційних систем у кожного з виконавців на своїй ділянці роботи; - забезпечити підвищення кваліфікації в галузі інформаційних технологій усіх співробітників; - організувати локальну мережу в закладі; - обладнати мультимедійний кабінет; - створити банк комп'ютерних навчальних програм, дидактичних та методичних матеріалів із використання інформаційних технологій у роботі дошкільного закладу; - організувати обмін досвідом у самому дошкільному закладі.