Нурка

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Нурка, -ки, ж. Зоол. Норка, Mustek lutreola. Вх. Пч. І. 16.

Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках

Український тлумачний словник нурка -и, ж., зоол., зах. Норка.

Академічний тлумачний словник (1970—1980)

НО́РКА, и, жін. Невелика хижа тварина родини куницевих, що дає цінне хутро від темно-коричневого до сріблясто-блакитного кольору, а також хутро цієї тварини. Останнім часом на звірофермах Полтавщини почали розводити невеликого напівводного хутрового звірка — норку (Наука і життя, 5, 1958, 30).

Словарь росийсько-український 1893–1898рр. (М.Уманець, А.Спілка.)

Но́рка, зв. Mustela lutreola = ні́рка.

Ілюстрації

1-116.jpg 275px-Kunawodna3.JPG Hqdefault.jpg Norka evropeskaya 2.jpg

Медіа

Причини зникнення та охоронні заходи

Природоохоронний статус виду: Зникаючий.


Ареал виду та його поширення в Україні: Центральна та Сх. Європа, Туреччина, Кавказ та Приуралля.


Чисельність і причини її зміни: Невідома — орієнтовно, в Україні мешкає 200–300 особин. Причини змiни чисельностi: інтенсивна трансформація водно-болотних угідь в процесі їх господарського та рекреаційного використання. У 1976–80 рр. у Житомирській обл. чисельність, у порівняні з 1971–75 рр., скоротилася в 4 рази. У 1987 р. у пониззі Дністра мешкало 60 норок, а у 2000 р. — близько 10. Стабільна чисельність, з тенденцією до збільшення спостерігається на Півдні України. На сьогодні в межиріччі Дністра та Дунаю мешкає щонайменше 70 особин цього виду. Негативний вплив на популяції європейського виду створює більш конкурентно спроможня американська норка. Експериментально доведено, що при їх паруванні вагітність закінчується резорбцією ембріонів.


Режим збереження популяцій та заходи з охорони: Як вид, що знаходиться під загрозою знищення занесено до ІІ видання ЧКУ, Червоного списку МСОП і як вид, що підлягає особливій охороні, до Бернської конвенції. Охороняється в Дунайському, Карпатському БЗ, Нижньодністровському НПП та можливо в Канівському державному заповідниках.


Гібриди: Найпоширенішою причиною зникнення аборигенної норки (норки європейської) вважають появу «американської норки» — візона. загальновизнано, що між ними виникають гібриди, при тому стерильні, але через більшу чисельність візона це негативно впливає на відтворення (згасання) популяцій саме аборигенного виду. Попри це, як виявляється, гібриди, які виникають у природі в місцях співіснування обох видів, не є гібридами між ними. Дослідження показали, що такі гібриди є результатом схрещування норки європейської і тхора лісового

Цікавий факт

Поштові марки різних країн, присвячені особливо охоронюваних видів тварин, не обійшли увагою і європейську норку. Цей звір зображений на марках Росії, Молдови і Білорусі. Крім того, банківські установи Молдови та Білорусі випустили пам'ятні монети із зображенням цього звірка.

Див. також

http://weloveua.com/ua/norka-v-domashnih-usloviyah-kak-vospityvat-i-kormit-rasskaz-eksperta/

Джерела та література

http://redbook-ua.org/item/mustela-lutreola-linnaeus/

https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%BE%D1%80%D0%BA%D0%B0

Зовнішні посилання

Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках

Ілюстрації

Photoicon.png Photoicon.png Photoicon.png Photoicon.png

Медіа

Див. також

Джерела та література

Зовнішні посилання