Нудота

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Нудота, -ти, ж. Скука, тоска, томленіе. Нудота мені така стала дома сидіти. См. Нуд, нудьга.

Сучасні словники

[1] НУДОТА, и, жін.

1. Те саме, що нудьга 1—3. Видко було і панів, що сиділи у великій нудоті і старались мати поважний вираз обличчя (Леся Українка, III, 1952, 557); Не треба мені тії слави людської, .. Самі-бо, як сльози, з нудоти тяжкої Ці думи та співи мої ізросли (Іван Манжура, Тв., 1955, 35); Така нудота, хоч скачи в воду. Все однакове, болісне. Ходив сьогодні понад воду і згадував (Мирослав Ірчан, II, 1958, 147); Велику виховну роль відіграє політична освіта молоді. Треба рішуче піднести якість роботи сітки комсомольської освіти, позбутися шаблону, нудоти (Радянська Україна, 1.III 1957, 1). ♦ Нудоту розводити — викликати, навівати нудьгу, апатію. З саду чути баян. [Гаврило:] О, чуєш, як Троша виводить.. їй веселої треба, а він нудоту розводить (Олександр Корнійчук, II , 1955, 176). 2. Неприємне, млосне відчуття у шлунку й горлі, після якого часто настає блювання. Знехотя підвелася вона, поїла і раптом відчула нудоту (Зінаїда Тулуб, Людолови, I, 1957, 331); В плечі боліло, аж нудота підступала до горла (Юрій Бедзик, Полки.., 1959, 20). ♦ До нудоти — до почуття відрази. Щодня було те саме. Ноги, немов непотрібні, самі знали звиклі дороги, і очі, теж наче зайві, байдужно приймали все до нудоти знайоме (Михайло Коцюбинський, II, 1955, 282); Хіміки-аналітики й лаборантки сходились ще на протязі півгодини. І з кожною до нудоти одноманітно повторювалась та ж сама сцена (Юрій Шовкопляс, Інженери, 1956, 47).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 5, 1974. — Стор. 452. Нудота (з лат. nauseam) — обтяжливе відчуття в підложечній області та глотці, нерідко передує блювоті. Виникає при дієтичних погрішності, отруєннях, захворюваннях органів черевної порожнини, центральної нервової системи, при вагітності, заколисуванні і т. д. При деяких захворюваннях, що супроводжуються втратою ваги (рак, СНІД), нудота може бути постійною і, таким чином, загрожувати життю хворого.

Ілюстрації

Nud'ga.jpg Rvota.jpg 131103-172141-7789.jpg Yak-pozbutisya-vid-nudoti.jpg

Див. також

Нудота — важке, неприємне відчуття в надчеревній ділянці, порожнини рота, грудей. Дуже часто після нудоти у людини з’являється блювота, слабкість, пітливість, блідість шкіри, зниження артеріального тиску. Нудота, це частий симптом, що супроводжує різного роду захворювання, але сама нудота захворюванням не є. Причини нудоти можуть бути абсолютно різні. Вона може бути, як від перегріву на сонці, так і від того, що в людини є певні онкологічні захворювання. Тому, якщо вас постійно нудить, то слід задуматися про своє здоров’я і вжити заходів.

Як позбутися від нудоти? 

Нудота буває двох видів, тимчасова і тривала. Нижче ми наведемо вам декілька корисних порад, як позбутися від нудоти. Дуже хороший засіб для позбавлення від нудоти, це імбир. Існує два види застосування імбиру. Перше, це просто його пожувати, а друге це залити його окропом і дати не багато запарити, потім випити воду з імбиру. Рослини м’яти або ромашки, також є хорошим засобом проти нудоти. Дуже добре зробити з їхніх листів міцний чай, дати йому настоятися, а потім випити. Або ж просто пожуйте листя м’яти або ромашки. Зневоднення організму, одна з причин появи нудоти. В такому випадку, пийте якомога частіше і якомога більше води. Також ще один варіант позбавлення від цієї біди, це прикласти до живота теплий компрес. Буде бажаним, занурити компрес в масло гвоздики або ж м’яти. Одна з причин появи нудоти, це неприємний запах в приміщенні. Необхідно провітрювати приміщення. Також як освіження, можна використовувати масло лимона. Фахівці не радять їсти жирну і гостру їжу, під час запаморочливого і блювотного стану. Коли цей стан вас покидає, то намагайтеся вживати в своєму раціоні легкі продукти харчування. Якщо вам не допоміг не один з методів, і ви також задається питанням: «як позбутися від нудоти?», в такому випадку вам потрібно звернутися за допомогою до лікаря. Доктор призначить вам певні ліки, які допоможуть вам позбавитися від нудоти і блювоти.

Як позбутися від нудоти під час поїздок? 

Під час тривалих поїздок, наш організм не завжди в злагоді з нами. Запобігти нудоту під час поїздок, допоможуть наступні правила: М’ята, добре допомагає в боротьбі проти нудоти; Хорошим засобом являє кмин, він здатний зупинити сильну нудоту; Також гарні інгаляції з маслом евкаліпта (5-10 хв.); Як не дивно, але при закачуванні, солоний огірок прекрасно знімає нудоту. З препаратів хороші, таблетки драміна, авіаморе, метоклопромід, церукал, мотіліум. Якщо ви уважно прислухаєтеся до цих простих правил, то ваші подорожі принесуть вам тільки позитивні емоції та враження.

Нудота при вагітності. Як позбутися? 

При вагітності нудоти уникнути неможливо, це викликається токсикозом. Виявлятися це може протягом всіх місяців носіння дитини. Необхідно стежити за тим, що ви п’єте і їсте, це допоможе позбавитися ну або хоча б зменшити часта поява нудоти. [[Категорія:Словник Грінченка і сучасність/{{{підрозділ=Університетський коледж}}}]]