НВК «Школа І-ІІ ст. – ліцей № 38 ім. В.М. Молчанова» (Шевченківський район)
Зміст
- 1 Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі
- 2 Гугл - календар для керівника ліцею № 38 ім.В.М.Молчанова
- 3 Семінар - тренінг "Використання ІКТ для підвищення якості навчання
- 4 Методичні рекомендації
- 5 ФОТОЗВІТ
Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі
Ліцей №38 ім.В.М.Молчанова міста Києва - це навчальний заклад нового демократичного типу, який забезпечує розвиток природних позитивних нахилів, здібностей та обдарованості дитини, творчого мислення, потреби і вміння самовдосконалюватися, а також безперервну кваліфіковану освіту молоді в галузях математики, інформатики, економіки, права, іноземних мов, літератури, міжнародних відносин. Особливість освіти - в цілісності та наступності. а також в забезпеченні рівня вищого за державний освітній мінімум, починаючи з першого ступеня, завершуючи третім.
Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником ліцею № 38 ім.В.М.Молчанова
Проведено бесіди з директором ліцею Харитоновою Людмилою Олександрівної та вчителем інформатики Ривкіндом Йосифом Яковичем.
Ривкінд Йосиф Якович - завідувач кафедрою, учитель-методист, Заслужений вчитель України, лауреат премії Джорджа Сороса, один з авторів Державних програм, підручників, навчальних посібників з інформатики для 2-11 класів.У середині 80-х років у школі з’явився один з перших в Радянському Союзі комп’ютерних класів. У 1988 році в школі розпочався експеримент по вивченню інформатики в молодшій і середній школі. Згодом цей експеримент був поширений у багатьох школах України, яки користувалися навчальними програмами, підручниками і програмним забезпеченням, створеними вчителями школи Ривкінд Й.Я., Рівкінд Ф.М., Андрусич О.О., Борисов М.Г., Лісовцева А.І.: «Сходинки до інформатики», «Сходинки до інформатики+», «Основи мови LOGO», «Основи алгоритмізації та програмування» та ін.
Основною формою проведення занять залишаються уроки різних типів, але поряд з ними ширше, ніж у масовій школі, використовуються лекції, семінари, практичні заняття з використанням інформаційних технологій. В організації навчально-виховного процесу вчителі вибирають раціональні системи методів і прийомів навчання, що стимулюють активність учнів, підвищують у них інтерес до вивчення математики та інформатики і сприяють свідомому засвоєнню знань. Велика увага приділяється груповим формам роботи, домашнім проектам (колективним та індивідуальним).ІК-компетентності вчителів, вихователів закладу
Серед вчителів НВК «Школи І-ІІ ст. – ліцейю № 38 ім. В.М. Молчанова» було проведено анкетування на тему ІК-компетентність вчителів. анкета Результати анкетування
Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)
Апаратне забезпечення
У школі діє 48 кабінетів, серед яких 45 обладненні мультимедійної технікою. Навчальні кабінети обладнанні мультимедійною техникою, смарт дошками, комп'ютерами, або ноутбуками, периферійними пристроями.
- В школі близько 320 комп’ютерів.
- Є комп’ютерна мережа, Wi-Fi по всьому навчальному закладу, тобто дротова та бездротова мережа.
- 3 серверів, які забезпечують інфраструктуру.
- 3 кабінети для навчання інформатики та інформаційних технологій, і предметні кабінети, де є комп’ютери, це кабінети – фізики, математики, історії, англійської мови та французької з німецькою мовами.
- В кожному класі є по 17 ноутбуків, які використовуються для навчання.
- В кожному класі є: комп’ютери, інтерактивні дошки, екран, проектор; периферія: ксерокс, сканери, тобто все те, що потрібно для навчання; відеокамери, колонки, тобто все, що необхідно для спілкування.
- 2 системних адміністратори, забезпечують все це обслуговування. Модернізувати все це можна нескінченно. Автоматизація у вигляді серверного забезпечення і створення внутрішнього середовища, ІТ-середовища з використанням нових технологій.
- Є домен, в якому, в кожного вчителя і учня є свій акаунт, тобто логін і пароль. В кожного є своє середовище, авторизувавшись він отримує доступ до певних матеріалів: до деяких – повний доступ, до деяких тільки – на читання, до деяких – доступ заборонений.
Програмне забезпечення
- Microsoft office
- Windows
Бібліотека школи оснащена сучасними засобами інформаційних технологій, ми маємо один комп’ютер, під’єднаний до мережі Інтернет,принтер,сканер, телевізор,DVD. Крім книжкових надбань бібліотека укомплектована електронними програмними засобами навчального призначення, власними електронними розробками вчителів та відеофільмами.
Інформаційне забезпечення
Інформаційно-освітнє середовище школи, представлено сайтом школи, яка реалізує політику навчально-виховного процесу в ліцеї http://www.lyceum38.kiev.ua/
Навчально - наукове забезпечення
Навчання інформатики починається з 2 класу і продовжується до кінця 11 класу. Учні ліцею № 38 ім В.М.Молчанова працюють за навчальною програмою для загальноосвітніх навчальних закладів 2-4 класів "Сходинки до інформатики"
"В межах співпраці з Проектом «10 min School» учнів 10-11 класів забезпечено відео уроками за всіма основними предметами. З 20165 року школа активно впроваджує використання ІКТ в Міжнародному українсько-естонському проекті [1], більше 300 учнів школи змагаються з учнями інших навчальних закладів в усному рахунку.
Ліцей № 38 ім.В.М.Молчанова взяв участь у II турі Всеукраїнської олімпіади з інформатики та інформаційних технологій.
Щороку серед учнів загальноосвітніх закладів Шевченківського району м. Києва проходять олімпіади з веб-дизайну, комп’ютерної графіки та комп’ютерної анімації.
Деякі роботи учнів, представлені на сайті ліцею № 38 ім.В.М.Молчанова http://www.lyceum38.kiev.ua/kafedry/matemat_informat/roboty-uchniv/
МЕТОДИЧНІ РОЗРОБКИ ВЧИТЕЛІВ КАФЕДРИ Інформатики та математики http://www.lyceum38.kiev.ua/kafedry/matemat_informat/metodychni-rozrobky.php
Гугл - календар для керівника ліцею № 38 ім.В.М.Молчанова
Календар з "Організаційної роботи в школі" знаходиться ТУТ https://calendar.google.com/calendar/embed?src=oabutryk.pi15%40kubg.edu.ua&ctz=Europe/Kiev
Семінар - тренінг "Використання ІКТ для підвищення якості навчання
Освіта має орієнтуватись на діяльнісні, розвиваючі технології, які формують у учнів уміння вчитися, оперувати і управляти інформацією, швидко приймати рішення, пристосовуватись до потреб ринку праці (формувати основні життєві компетенції). Світовий процес переходу до інформаційного суспільства, а також економічні, політичні і соціальні зміни, що відбуваються в Україні, зумовлюють необхідність прискорення реформування системи освіти.
Людство має нагальну потребу обробки інформації. Необхідність пошуку нових організаційних форм і методик навчання зумовлена тим, що виникла потреба в розробці методики, яка відповідає адаптації школи до комп’ютерної епохи. Школа має стати найважливішим фактором формування нових сучасних життєвих установок особистості. Це завдання під силу лише тим учителям, які здатні не тільки "завантажувати" пам’ять учнів, а й формувати їх компетентності. В умовах традиційних форм та методів навчання школярі, отримуючи інформацію пасивно, не вміють самостійно її здобувати, а також застосовувати те, що знають.
Саме тому, мною було проведено семінар на тему "Використання ІКТ для підвищення якості навчання"
Презентація мого семінару знаходиться ТУТ https://docs.google.com/presentation/d/17FTdiDyQM8hBHQxMB1SFhtiqZh2XdTtxZLMkLhn513w/edit
Методичні рекомендації
Сучасна освіта з кожним днем вимагає все більш активного використання інформаційних і комунікаційних технологій в управлінській, навчально-виховній, фінансовій діяльності школи. Основним критерієм ефективності використання нових інформаційних технологій в навчальному закладі є вже не наявність певної кількості комп’ютерів, а створення єдиного інформаційного освітнього простору. Ця необхідність виникла перед сучасною школою за таких умов як:
* велике зростання інформаційних потоків;
* неможливість прийняття оптимальних управлінських рішень в сучасній ситуації під час стандартизації електронної обробки даних;
* робота школи на сучасному етапі вимагає оперативного аналізу ситуації для своєчасного коригування ситуації;
* вимоги організацій до подання нормативних документів, у тому числі й в електронному вигляді.
Рекомендації:
* Створити інформаційний простір загальноосвітнього навчального закладу ліцею № 38 ім.В.М.Молчанова, яке відповідає за успіх впровадження інформаційних технологій в освіту на всіх її рівнях
* Дозволити на рівні ліцею № 38 ім В.М.Молчанова перевести управлінську, фінансову, навчально-виховну діяльність школи на комп’ютерні програми для стандартизації всієї інформації.
- Якісно забезпечити фізичну складову інформаційного середовища. Так як, інформаційне середовище школи має такі складові: фізична, психологічна та інтелектуальна. Базою фізичної складової інформаційного середовища є кабінет інформатики, а також робочі місця адміністраторів, учителів. До інформаційного середовища відносяться також шкільний Інтернет, локальна мережа та технічні засоби мультимедія (телевізори, проектори, відео програвачі, фотоапарати тощо), програмне забезпечення навчально-виховного процесу.
* Заохотити педагогічних працівників (адміністрацію, вчителів початкової школи, вихователів, вчителів-предметників, вчителів-сумісників тощо) працювати у сфері ІКТ, адже до наступних складових інформаційного середовища – психологічної та інтелектуальної – відноситься «людський фактор». Це воля та бажання самих учасників освітнього процесу до використання інформаційних та комунікаційних технологій в освітньому процесі.
Загальні методичні рекомендації та положення з метою модернізації ІТ-інфраструктури ліцею № 38 ім.В.М.Молчанова:
* під час формування інформаційного освітнього середовища необхідно розв’язати проблему змісту освіти на сучасному етапі, співвідношення традиційних складових навчального процесу та нових інформаційно-комунікаційних технологій, нових взаємовідношень учня, учителя та освітнього середовища;
* включити технологічні (апаратні та програмні), інформаційні та організаційні ресурси;
* підвищити значимість ІКТ-компетентності педагогів під час модернізації та оптимізації ІТ-інфраструктури навчального закладу, які працюють в умовах широкого застосування засобів інформаційних і комунікаційних технологій в освітньому просторі школи.