Мирославська ЗОШ І-ІІІ ст. ім. О.І. Онишка (Житомирська обл., с. Мирославка)
Мирославська загальноосвітня школа І - III ступенів
Бердичівського району Житомирської області
У 1884 році в с.Голодьках (нині Мирославка) відкрито церковно -парафіяльну школу, в якій навчалося 25 дітей, і навчав їх один учитель (попадя). Навчалися діти в одній класній кімнаті. У 1920 році в село приїхав новий учитель з вищою (юридичною) освітою О.Д.Козловський, який повністю віддавався роботі, любив і поважав сільських дітей. У 1925 році в Голодьках здійснено перехід до загального обов'язкового початкового навчання і розпочато перехід до восьмирічної освіти. У 1927 році за кошти сільських трудівників одне з панських приміщень, яке збереглося до цього часу, перебудовано під школу. Після окупації села фашистськими загарбниками школа припинила свою діяльність, у ній був розміщений військовий госпіталь. 8 січня 1944 року після визволення села від фашистських окупантів школу відремонтовано і відновлено в ній заняття. У післявоєнні роки контингент дітей шкільного віку був досить великий. Давалася взнаки нестача вчителів. Один вчитель початкових класів навчав 60 дітей. У 1948 році Голодьківська семирічна школа була реорганізована в середню. її відвідувало до 600 учнів з багатьох окружних сіл: Озадівки, Гардишівки, Радянського, ГГятигірки, Скраглівки, П'ятки. У 1957 році до основного приміщення було добудовано 4 класні кімнати, а в 1970 р. було збудовано окреме приміщення теж на 4 класи. Тоді ж ліквідовано двозмінність навчання в школі. За пропозицією громади села в 1960 році село Голодьки перейменовано на Мирославку , а Голодьківську середню школу - на Мирославську. Нове двоповерхове приміщення школи побудовано у 1981 році. В даний час школа розміщена в 13 класних кімнатах, є 9 навчальних кабінетів, добре організована і обладнана майстерня, спортивна зала , є навчально - дослідні ділянки площею 0, 51 га. В 11 класокомплектах навчається 157 учнів, їх навчає 23 вчителі, 22 з них мають вищу освіту, 5 - вчителів - методистів, 1 - старший вчитель, 11 вчителів є спеціалістами вищої кваліфікаційної категорії , 4 нагороджені нагрудним знаком „ Відмінник освіти України" . Серед випускників школи є доктор фізико - математичних наук, академік В..Ю.Слюсарчук, кандидати наук О.І.Нехворовський,М.П.Демченко П.В.Антонець, заслужені вчителі України Г.Г.Бурла, А.І.Власюк,О.І.Онишко, генерал Г.І.Михальчук та інші. 57 випускників школи за високі досягнення у навчанні нагороджені золотими та срібними медалями . Вчителі школи - активні учасники педагогічних фестивалів та конкурсів :
- вчитель історії Бабійчук В.В. - переможець обласного та фіналіст (IIмісце) Всеукраїнського конкурсу „Вчитель року - 1996" в номінації „Українознавство"; вчитель початкових класів Хмельовська 3.0. - лауреатIIетапу конкурсу „Вчитель року - 2004";
- вчитель історії Лисюк О.В.- фіналіст обласного конкурсу „Вчитель року - 2007" в номінації „Правознавство";
- заступник директора школи з виховної роботи Юрчук Г.І. переможець районного та учасник обласного конкурсу заступників директорів з виховної роботи 2006 року, відзначена дипломами II ступеня за участь у педагогічній виставці „Сучасна освіта Житомирщини - 2009"як вчитель математики та *заступник директора школи з виховної роботи;
- вчитель Монько Л.М. - переможець районного конкурсу „Класний керівник - 2006";
- вчитель біології Уманець О.І. - переможець конкурсу проектів „Озеленення школи та пришкільної території" у рамках програми ООН „Освіта для стійкого розвитку ".
Лауреатами щорічної районної відзнаки „Золота стежина" в номінації „Освіта" стали Онишко О.І. (2003 р.), Монько Л.М. (2007 р.), Артемчук Г.В. (2008 р.). Педагогічний колектив школи плідно працює над реалізацією проблемної теми „Духовне та морально - етичне виховання особистості" та проекту „Життєво компетентна особистість". Як результат його роботи - І місце за участю школярів в районних предметних олімпіадах; - щорічні переможці обласних олімпіад з історії та правознавства; - І місце за організацію виховної роботи в пришкільних оздоровчих таборах (2009 р.); - І місце в районі серед футбольних команд дівчат; - І місце у районному конкурсі „Лідери Житомирщини - 2009"; - II місце у районній спартакіаді школярів ; - використання сучасних інформаційних технологій ; - сучасний комп'ютерний клас з підключенням до світової мережі інтернет; - єдині в районі експозиції з історії школи „Роки становлення і злету" та „Вони вели до світла знань"; - запровадження в практику роботи курсів „Я - громадянин України", „Здоровий спосіб життя", тренінгів по програмі „Рівний - рівному"; - народний вчительський хоровий колектив ; - у школі створені свої символи : Прапор, Гімн та Герб. У кабінеті інформатики , де протягом 27 років працював О.І.Онишко . зібрано матеріали і оформлено експозицію , яка розповідає про життєвий шлях вчителя .