Люблин

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Лю́блин, -на, м. 1) Названіе города. 2) Названіе хороводной игры. Грин. III. 113.

За словником

Тлумачення слова у словниках Лю́блин, -на, м.

1) Названіе города.

2) Названіе хороводной игры. Грин. III. 113.

Словарь української мови / Упор. з дод. влас. матеріалу Б. Грінченко : в 4-х т. — К. : Вид-во Академії наук Української РСР, 1958. Том 2, ст. 386.

Ілюстрації

Люблин.jpg Люблин1.jpg Люблин2.jpg Люблин3.jpg

Медіа

Туристичні місця

Старе місто – люблінська пішохідна зона, багата історичними пам’ятками й туристичними принадами. Старе місто – це перше місце, до якого, як правило, прямують приїжджі. Воно починається з Краківської брами і закінчується Гродською брамою, що веде до замку. Крім прекрасних будинків, тут можна побачити Коронний трибунал, тобто історичний апеляційний суд для малопольських землевласників. У самому серці Старого міста знаходяться мальовничі руїни парафіяльного костелу, а також відкриті для туристів підземні маршрути. Вільний час можна провести в численних ресторанах чи кав’ярнях.

Замок – одна з найбільших пам’яток Любліна. Нині тут міститься Люблінський музей. Варто заглянути на подвір’я замку і донжон – вежу в романському стилі з прекрасним оглядовим майданчиком. У Люблінському музеї розташована стародавня каплиця Святої Трійці. В ній можна побачити візантійсько-руські фрески, які збереглися з XV ст. аж до наших днів.

Литовська площа – це головна площа міста. Навесні 2017 р., після річної перебудови та ремонту, її відкрили для жителів. Литовська площа розташована поруч зі Старим містом. Це прекрасне місце для сімейних прогулянок. Діти можуть гратися на дитячих майданчиках, а дорослі – подивитися мультимедійне шоу на головному фонтані.

Центр зустрічі культур – це нове місце на карті Любліна. Ця інституція міститься в будинку в стилі модерн. Суворий інтер’єр центру здається незавершеним. На даху будівлі розташовані два рівні терас, які слугують оглядовими майданчиками. Вони настільки великі та безпечні, що там можна погуляти й відпочити всією сім’єю. Це одні з найкращих оглядових майданчиків у місті.

Саський сад – найбільший міський парк, створений 170 років тому. Нещодавно його повністю оновили. Велика кількість зелені та цікавий горбистий ландшафт є втіхою для людей, які люблять природу та цінують спокій. У парку можна гуляти, бігати, кататися на роликах, відпочивати біля фонтанів і захоплюватися павичами.

Музей люблінського села – люблінський скансен, один із найбільших у Польщі. У музеї можна швидко перенестися в минуле, щоб побачити, як раніше жили мешканці навколишніх сіл. Мальовничі пейзажі прекрасно підходять для фотографування або прогулянок.

Зембожицька затока – «Люблінське озеро», штучна водойма, побудована в 70-х роках, знаходиться на південній околиці міста. Це одне з найулюбленіших місць люблінян. До затоки ведуть велосипедні доріжки, а безпосередньо біля води є пляжі та місця для риболовлі. Ви можете орендувати катамаран або байдарку, плавати, засмагати чи гуляти.

Колишній концентраційний табір «Майданек» – німецький концтабір і табір для військовополонених, функціонував поблизу Любліна в 1941–1944 рр. Тут перебували не тільки поляки, але й євреї, росіяни, українці та інші. У «Майданеку» загинули майже 80 тис. осіб. Відвідини колишнього концтабору можуть бути важкими, але схиляють до рефлексії. Звичайно, ця екскурсія не буде безтурботною, проте вона дозволить зрозуміти складну історію регіону.