Корекційна освіта (логопедія)

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

"Мудра любов до дітей з порушеннями розвитку – вершина нашої педагогічної культури, думки, почуттів" (Василь Олександрович Сухомлинський)

Uchimsya-govorit.jpg

Корекційна освіта (логопедія) – це спеціальність, важливість якої підтверджується суспільними запитами уже котре десятиліття. Адже правильне, повноцінне мовлення у громадян (малюків, школярів чи старших осіб) є одним із фундаментальних засобів пізнавального розвитку, особистісного, соціального, професійного. Здобуваючи логопедичну освіту, можна впевнитись у тому, що професія логопед завжди матиме практичну реалізацію, оскільки усвідомленість громадянами важливості якісного, правильного мовлення у дітей зростає неупинно.

Логопед

Логопед – високоосвічений фахівець, який володіє вузькоспеціальними знаннями уміннями та навичками корекції та розвитку мовлення, у взаємозв’язку з іншими сферами психічної діяльності людини, що робить цю професію унікальною та високо інтелектуальною. А постійний попит на логопедичні послуги при недостатній кількості кваліфікованих фахівців у багатьох регіонах України зумовлює стабільну потребу суспільства у молодих логопедичних кадрах. Здобуття освіти за спеціальністю «Логопедія» пов’язане із засвоєнням широкого кола психологічних та медичних знань, а також з розвитком творчих компетентностей.

Випускники

Випускники спеціальності «Логопедія. Спеціальна психологія» можуть бути працевлаштовані на таких посадах в державних та приватних закладах:

 • Логопед освітніх закладів (загальноосвітніх дошкільних та шкільних закладів, спеціалізованих освітніх дошкільних та шкільних закладів для дітей з різними вадами психофізичного розвитку, в тому числі навчально-реабілітаційних центрів, центрів соціальної реабілітації)
 • Логопед медичних закладів (поліклінічні дитячі відділення, неврологічні відділення лікарень стаціонарного перебування, реабілітаційних центрів)
 • Вчитель молодших класів спеціальних шкіл для дітей з порушеннями мовлення
 • Вихователь спеціальних дошкільних закладів для дітей з порушеннями мовлення або окремих логопедичних груп при масових дошкільних закладах, вихователь шкіл для дітей з порушеннями мовленнєвого розвитку
 • Логопед-консультант та консультант-спеціальний психолог психолого-медико-педагогічних консультацій
 • Асистент вчителя інклюзивних класів у загальноосвітніх школах
 • Спеціальний психолог спеціальних та загальноосвітніх закладів

Приватна практика

Наявність диплому за спеціальністю «Логопедія. Спеціальна психологія», «Олігофренопедагогік. Логопедія» є підставою для отримання ліцензії на надання освітніх послуг і здійснення приватної практики.

Сьогодні в Україні зростає довіра до послуг приватних фахівців, зокрема логопедів. В умовах приватного логопедичного кабінету створюються належні умови для індивідуальної роботи з максимальним урахуванням здібностей та можливостей дитини, здійснюється пряме консультування батьків. Логопед приватного закладу працює на запит батьків щодо підготовки дитини до навчання у школі, щодо супроводу початкового навчання дітей (допомагає долати труднощі опанування читання і письма) Саме логопед приватного закладу надасть виїзну допомогу дітям раннього віку (до 3-х років), які потребують перебування в звичних (домашніх) умовах. Випускники спеціальності «Олігофренопедагогіка. Логопедія», які бажають працювати за фахом «Логопедія», можуть претендувати на працевлаштування на таких посадах:

 • Вихователь у спеціальних дошкільних закладах для дітей з порушеннями психофізичного розвитку
 • Вчитель-дефектолог (олігофренопедагог, логопед) у спеціальних дошкільних та шкільних закладах,
 • Вчитель-дефектолог, консультант психолого-медико-педагогічних консультацій
 • Асистент вчителя інклюзивних класів у загальноосвітніх школах

Ілюстрації

Base 12f8225d7e.jpg Izuchenie-anglijskogo-v-rannem-vozraste.jpg Uslugi-0026.jpg Logoped.jpeg

Медіа

Вступникам

Інформацію для вступників Ви можете переглянути за наступними посиланнями: бакалавр

Див. також

Інститут психології і соціальної педагогіки Київського університету імені Бориса Грінченка