Коноплина

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Коноплина, -ни, ж. Стебель конопли. Утопила мене мати як коноплину в воду. Грин. III. 329. Ум. Конопли́нка, конопли́нонька, конопли́ночка. Ой у городі коноплиночка, на тій коноплинці... роса. Чуб. III. 394. Ой як же тій коноплиноньці у ставу вимокати. Грин. III. 330.

Сучасні словники

Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980)

КОНОПЛИ́НА, и, жін. 1. Одно стебло конопель. Між капустою пишалася темно-зелена коноплина (Іван Франко, IV, 1950, 201); Як то норець, що під водою плине, У зіллі він повзе, і стиха коноплини Розсовує (Адам Міцкевич, П. Тадеуш, перекл. Рильського, 1949, 200). 2. Одно зерно конопель.

Орфографічний словник української мови

Конопли́на - іменник жіночого роду

Українсько-російський словник

КОНОПЛИНА 1) стебель конопли 2) семя конопли

Додаткові словники

Словарь Ушакова

Конопля, конопли, мн. нет, ж. Высокое травянистое растение, из стебля к-рого вырабатывается пенька, а из семян масло.

Толковый словарь русского языка Ожегова С. И.

Конопля, -и, женский род Травянистое растение, стебли к-рого идут на изготовление пеньки, а семена - на масло. прилагательное конопляный, -ая, -ое и коноплёвый, -ая, -ое. Конопляное масло. Семейство коноплёвых (сущ.).

Ілюстрації

Ка1.jpg Ка2.png Ка3.jpg Ка4.jpg Ка5.jpg

Відео

Цікаві факти

10 міфів та фактів про коноплі

Конопля, ймовірно, є найпопулярнішим у світі і часто вживаним наркотичним засобом, який є незаконним у більшості країн світу. Вона стала настільки поширеною, що люди навіть не соромляться палити її в громадських місцях. Це давнє лікарський засіб, що використовувався на протязі всієїісторії в медичних і магічних цілях. Проте, з часом, навколо цієї рослини утворилося безліч міфів.

1. Зберігається в жировій тканині

Міф: активний інгредієнт конопель ТГК зберігається в жировій тканині і його ефект зберігається кілька днів або навіть тижнів.

Факт: це правда, що конопля зберігається в жирових відкладенняхорганізму, саме з цієї причини вона може бути виявлена незабаром після використання, але це тільки частина міфу, яка відповідає дійсності. Справа в тому, що психоактивні речовини сохраняемой конопель швидко «випаровуються», і, незважаючи на те, що ознаки вживання конопель ще залишаються в організмі, вони не мають жодного впливу на людину. Крім того, наявність ТГК в жирових тканинах організму не шкодить ні мозку, ні жиру, ні будь-який інший частині тіла.

2. Втрата пам'яті

Міф: вживання конопель призводить до втрати пам'яті, загального зниження інтелекту і логічних здібностей.

Факт: це ще один міф, який містить в собі елементи правди. Лабораторні випробування показали, що конопля погіршує роботу короткочасної пам'яті, але тільки на той період часу, поки людина знаходиться під її впливом. Людина, яка вживає коноплю, без працізможе згадати речі, які він знав до цього, проблеми ж можуть виникнути тільки в тому випадку, якщо він вирішить почати ізучатьчто-Тонове, перебуваючи під її впливом. Немає жодних наукових доказів того, що конопля надає довгострокове і постійний вплив на пам'ять людини, коли він не знаходиться під її впливом.

3. Науковий доказ шкоди

Міф: шкоду конопель науково доведений.

Факт: «Куріння конопель, навіть у довгостроковій перспективі, не приносить шкоди здоров'ю» (британський медичний журнал The Lancet). Безумовно, немає ніякого наукового консенсусу щодо вживання конопель, і, звичайно, немає наукових доказів того, що її рідкісне вживання небезпечно для здоров'я.

4. Втрата мотивації

Міф: вживання конопель викликає апатію і втрату мотивації.

Факт: насправді, дослідження, проведені за участю людей, які регулярно, протягом декількох тижнів, вживали коноплю, показали, що мотивація нікуди не йде, так само як і не погіршується продуктивність. Безумовно, зловживання протягом тривалого періоду часу подібними засобами призведе до зниження всіх здібностей людини, але коноплі не підсилює і не зменшує цей ефект. Крім того, дослідження показали, що коноплю найчастіше вживають люди, які володіють більш високооплачуваною роботою.

5. Статистика злочинів

Міф: конопля сприяє підвищенню рівня злочинності.

Факт: деякі люди вважають, що вживання конопель призводить до зростання агресії та насильства, що, в свою чергу, призводить до злочинної поведінки. Однак, насправді все навпаки. Дослідження в цій області показали, що ті, хто вживає коноплю, менш схильні до скоєння злочинів, оскільки коноплі знижує агресивність. Однак, у більшості країн вживання конопель - поза законом, а зберігають її люди вважаються злочинцями.

6. Коноплі та мозок

Міф: конопля вбиває клітини мозку.

Факт: конопля не викликає ніяких глибинних змін розумових здібностей людини. Це правда, що після її вживання у деяких людей може розвинутися почуття страху, паніка і паранойя, проте, все це швидко проходить і, безумовно, не присутній постійно. Цілком можливо, що людина при вживанні великої кількості будь-якого наркотичного препарату буде страждати від токсичного психозу, але це знову ж таки, не властиво виключно коноплях і у випадку з нею буває вкрай рідко.

7. Взаємодія з іншими препаратами

Міф: конопля - це перший крок до вживання більш сильнодіючих засобів.

Факт: любителі героїну та ЛСД в минулому цілком імовірно захоплювалися коноплею, також статистично це більш вірогідно, однак, це всього лише гра зі статистикою, оскільки так і не вдалося виявити жодної чіткого зв'язку між любителями коноплі і тими, хто вживає сильніші наркотичні препарати.

8. Сучасний потенціал

Міф: зараз конопля володіє більш сильною дією, ніж у минулому.

Факт: насправді це не так. Коноплі залишилася все тій же, а подібний слух з'явився в зв'язку з тим, що в 1980-хроках, коли вперше тестувалася сила цього наркотичного препарату, методи аналізу були далеко не досконалими, тому вони багато чого не брали до уваги.

9. Пошкодження легенів

Міф: конопля надає на легкі більш руйнівний вплив, ніж сигарети.

Факт: в першу чергу, варто відзначити, що люди, які курять тільки коноплю, роблять це набагато рідше в порівнянні з тими, хто палить звичайні сигарети, тим самим вони обмежують вплив диму на себе. Крім того, курці коноплі не вдихають багато добавки, якими напхані звичайні сигарети. Більш того, багато досліджень говорять про те, що дим конопель не чинить такий же вплив на бронхи, як це робить сигаретний дим і не може привести до розвитку емфіземи.

10. Коноплі та наркоманія

Міф: вживання конопель викликає сильне звикання.

Факт: насправді курці марихуани курять її не дуже часто, а серед тієї меншини, які вживають її частіше одного разу на день, нікчемна кількість починає страждати від того, що можна назвати залежністю, проте, немає жодних фактів, які підтверджують те, що конопля здатна викликати фізичну залежність, а ті, хто про це говорить, просто не можуть впоратися зі звичкою, а це не наркоманія.