Клюйко Ірина Василівна

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича (зі спеціалізації) практика (27.09.2021 р. по 24.10.2021 р.)

ТОВ "Київська гімназія "Міжнародна школа М"Андрик"

Мандрик.png

Наша основна цінність і задача - виховання щасливої дитини. Ми адаптували найкращі передові методики Сінгапуру та Ізраїлю. Освітню програму ми доповнюємо знаннями й навичками зі здорового харчування та свідомого споживання. Школа - частина спільноти M'Andryk, разом з успішними дитячими еко-садочками M'Andryk. Окрім освітнього процесу ми також концентруємо увагу на всебічному розвитку дитини: емоційного інтелекту, лідерських навичок соціальної взаємодії та комунікації.

Інтерв'ю з працівником закладу ТОВ "Київська гімназія "Міжнародна школа М"Андрик" з питань впровадження і використання ІКТ.

Чи використовуються інформаційно-комунікаційні технології у Вашій школі?

Так. Використовуються.

Коли ви почали використовувати ІКТ в роботі закладу?

Наш перший заклад був садочок, який розширився і створив мережу садочків, а з минулого року - шкіл. Від початку роботи закладів, ми використовуємо ІКТ, успішно впроваджуємо їх у роботу. Адже, ми готуємо діток до життя та діяльності в умовах інформаційного суспільства, формування у них навички самостійного пошуку, оцінювання та систематизації інформації, культури спілкування та безпечного користування Інтернетом.

Які побачили переваги, недоліки, складнощі?

Серед переваг виокремлю те, що ІКТ надають більшої зацікавленості та мотивації в учнів. Дають можливість забезпечити високий рівень інтерактивності між учнем і матеріалом. Збереження даних у цифровому форматі надає більших можливостей для навчання, матеріал може розглядатися покроковo з різними рівнями деталізації. Серед недоліків можна виділити потребу кількості комп`ютерів, потрібне спеціальне обладнання для роботи програм, розробка може вимагати значних фінансових затрат та затрат часу. Для декого з учнів важко сприймати інформацію з екрана. Практично відсутні мультимедійні програми українською мовою. Складнощі полягають у тому, що ми не можемо забезпечити швидкісним інтернетом домівки дітей. Світ не стоїть на місці, тому і ми розвиваємося в цьому напрямі. У нас є своя онлайн школа. Ми стараємось бути в тренді і використовувати новітні цифрові інструменти.

Яким надаєте перевагу?

Використання ІКТ дає можливість вчителю вносити в навчально-виховний процес нові різноманітні форми і методи навчання, що робить уроки і позаурочні заходи інформаційно-насиченими, яскравими, цікавими. Ми використовуємо програмне забезпечення MOODL, де знаходяться особисті аккаунти дітей та вчителів. Там знаходяться навчальні матеріали, домашні завдання, відео-уроки і т. інш. Електронний журнал Atoms, динамічні презентації Prezi, Google-документи, Google-таблиці, Google- опитування, програмне забезпечення zoom і багато інших.

Як ставляться педагоги до впровадження ІКТ? Як ви їх навчаєте?

Більшість з педагогів задоволенні, що мають можливість покращити свої знанння з ІКТ. Ми проводимо періодично зустрічі з обміном досвіду, обміном використання тих, чи інших цифрових засобів. У нас є відповідальна особа, яка планує та навчає нас цифровому інструментарію.

На вашу думку, який рівень використання ІКТ мають вчителі у вашій школі?

Однозначно – високий!

Чи готові Ви й далі розвивати ІКТ?

Тут і мови немає! Звичайно!

Цифрова компетентність педагогічних працівників, вчителів.

Опитування було розроблено в Google формі та спрямоване на діагностику цифрових компетентностей вчителів. Питання та відповіді (тільки керівник практики) можна переглянути за посиланням [1] З відповідей, ми можемо стверджувати, що в школі працюють досвідчені працівники, вони професійно залучені через цифрові інструменти з метою спілкування і не тільки. Розширюють можливості учнів та вдосконалюють сприйняття цифрової компетенції, як власної, так і учнів. Володіють знаннями на доброму рівні з цифрових ресурсів. Можуть викладати, навчати та оцінювати учнів з допомогою цифрових інструментів. Працівники, які брали участь в опитуванні на 100% готові вчитися і впроваджувати ІКТ в освітній процес. Більшість із них давно використовують сучасні інформаційні технології в своїй професійній діяльності і прагнуть удосконалювати і поглиблювати свої знання, вміння і навички і надалі.

Вчителі.png

Аналіз ІТ інфраструктури закладу

Проаналізувавши результати опитування, були зроблені висновки про те, що школа має досить високий рівень оснащення ІКТ. В кожному класі є комп'ютер для вчителя, інтерактивна дошка та доступ до мережі інтернет, планшети для дітей. Проте, щоб інші вчителі мали змогу у вільний час розвиватися, було б добре закупити декілька ноутбуків в учительку.

Програмне забезпечення: Microsoft office, Windows,антивірусні програми, ubbu, Сервіси Google

Інформаційне забезпечення: описане на сайті школи та сторінках соціальних мереж: офіційний сайт школи М'Андрик, сторінка на facebook, instagram школи М'Андрик

Навчально-наукове забезпечення: збірники (електронні), державні стандарти освіти, навчальні плани, підручники та навчальні посібники, матеріали поточного та підсумкового контролю, методичні матеріали, тренінги, семінари, вебінари.

Аналіз програмного забезпечення.png

Е-ресурс діяльності закладу освіти, зроблений відповідно до потреб

Для того, щоб покращити роботу нових колег в колективі і для швидкого знаходження відповідей на турбуючі питання з цифровими інстументами було створено блог. Блог цифрові інструменти

Блог11.png

Семінар-тренінг-вебінар

У зв'язку з тим, що більшість вчителів просили зробити тренінг, вебінар з використанням динамічних презентацій. Було його преведено на прикладі цифрового інструмента Prezi

Ютуб.png

Методичні рекомендації

Рекомендації щодо проектування інформаційного освітнього середовища закладу

Удосконалити єдине освітнє інформаційне середовище, яке сприяє розвитку навчальної, педагогічної, управлінської й обслуговуючої діяльності навчального закладу, де провідну роль відіграють інформаційно-комунікаційні технології, що дозволяють підвищити якість і доступність навчального процесу. Для адміністрації слід додатково створити Веб-сторінки навчальних проектів, розширити інформаційну взаємодію з іншими навчальними закладами, розвинути контакти соціального партнерства. Для педагогічних працівників слід в розділах сайту школи виокремити електронне приватне середовище, де б розміщувалась важлива інформація про заходи, оголошення, різноманітні тренінги, внутрішні обговорення, голосування тощо.

Рекомендації щодо модернізації ІТ інфраструктури

Т-забезпечення школи не потребує значної модернізації, але ми рекомендуємо забезпечити школу достатньою кількістю ноутбуків,принтерів.А також зробити доступ до мережі інтернет в усіх приміщеннях школи та на подвір'ї. Серед форм навчання, рекомендую роботу у хмаро-орієнтованому ОНС: робота в групах; лекції; факультативи; тренінгові заняття; практичні і лабораторні роботи; самостійна робота; семінари, вебінари, веб-конференції, пояснення і індивідуальні консультації; робота у навчальних і дослідницьких мережних проектах. Також удосконалити програмний комплекс серверів і інструментів, які забезпечують світовий рівень керування ІТ-інфраструктурою, захисту даних і безпеки мережі. Ефективне керування ІТ-інфраструктурою і її захист з одночасним зменшенням непрямих витрат на інформаційні технології. Збільшити використання електронного навчання. Оновлювати інструменти для творчості і технології для співпраці, що надає змогу учням, творити і надихати одне одного, а також співпрацювати під час навчання в межах навчального закладу, держави чи світу. Рекомендую змінювати технічне забезпечення з часом, щоб використовувати нову техніку та технології.

Рекомендації щодо формування цифрової компетентності співробітників, вчителів, вихователів закладу

Провести національний тест на цифрову грамотність за посиланням [2] Провести моніторинг рівня професійної майстерності вчителів по використанню ІКТ в роботі з дітьми. Створити механізм ефективного управління процесом підвищення ІК компетентності педагогів. Створення і плану роботи з ІКТ для розвитку працівників школи. Сформувати банк методичних ідей по використанню в роботі з дітьми ІКТ. Продовжити обмін власним досвідом у сфері ІКТ через вебінари та онлайн зустрічі. Ознайомитися із матеріалом наступних посилань [3], [4]