Київський інтеграційний фестиваль життєтворчості дітей та молоді з особливими потребами «Я вірю! Я прагну! Я буду!»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
19-12-11-gol-fest.jpg
Viru.JPG
Pragnu.JPG
Budu.JPG
Volonter.jpg


Студенти Інституту психології та соціальної педагогіки Київського університету імені Бориса Грінченка постійно приймають участь у різноманітних соціальних заходах. На нашому рахунку благодійні акції «Від серця до серця», збір коштів на інсулінові помпи для дітей хворих на цукровий діабет, акції «Великодній кошик» та «Подаруй дитині радість».


Вже третій рік поспіль ми активно співпрацюємо з Центром трудової реабілітації для розумово відсталих інвалідів міста Києва «Трамплін». Наші студенти-волонтери, керівником яких є студент ІV курсу та голова Комісії з соціальних питань Рубан Павло, займаються соціалізацією людей з розумовими та фізичними вадами.


Метою та завданням волонтерської групи є стимулювання людей з відхиленнями розвитку до спілкування, розвиток толерантного ставлення до оточуючих за допомогою сюжетно-рольових ігор, які відтворюють життєві ситуації. Також корегування та сприяння розвитку комунікативних навичок, вміння аналізувати та планувати стосунки з оточуючими, розвиток творчого потенціалу клієнтів шляхом створення умов для їх соціалізації та самореалізації.


1 грудня 2012 року відбувся ІІІ КИЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ ТВОРЧОСТІ «Я вірю! Я прагну! Я буду!» на якому волонтерська група Інституту психології та соціальної педагогіки Київського університету імені Бориса Грінченка продемонструвала результати за рік та презентувала проект «Розфарбуй їх світ», головною ідеєю якою є гра як засіб спілкування та арт-терапевтичні методики для відчуття, сприйняття і розуміння власних емоцій, адже дуже важливо навчити розумово відсталу молодь взаємодіяти зі здоровими однолітками.


На фестивалі були задіяні команди різних реабілітаційних центрів, студенти-волонтери Інституту корекційної педагогіки та психології НПУ ім. М.П.Драгоманова, творчі колективи Будинку Вчителя та учні середньої школи № 217 з поглибленим вивченням української мови та літератури. Сам фестиваль проводився в актовому залі Вищого комерційного училища Київського національного торгово-економічного університету за адресою вул. Кіото 23.


Клієнти центру «Трамплін» показували казку «Бременські музики», танцювали та співали. В кінці концерту всі артисти «Трампліну» отримали подарунки від організаторів заходу та море гарного настрою.


Наші волонтери також продемонстрували свої таланти та виконали сольні номери і викликали загальний захват. Команда волонтерів Інституту психології та соціальної педагогіки Київського університету імені Бориса Грінченка, вже втретє була нагороджена кубками, грамотами та подяками від організаторів фестивалю «Я вірю! Я прагну! Я буду!».