Квасолечка

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках

Академічний тлумачний словник (1970—1980)

КВАСОЛЕЧКА (те саме що і квасолька) КВАСО́ЛЬКА, и, жін. Зменш.-пестл. до квасоля. Я йому незабаром за поміч стала: яблука зібрала, ..квасольку лущу (Ганна Барвінок, Опов.., 1902, 354); Трохи картоплі, трохи кукурудзи, квасольки — не пропадем до зими (Ігор Муратов, Буковинська повість, 1959, 9). Містить рослинний білок, кальцій, фосфор, калій, залізо, вітаміни B1, B6, C, K.

Вживаєтся в стручках Італійці та французи вивели сорт квасолі без волокон, яку споживають усю – стручок разом із насінням, що міститься у ньому.

Поживне насіння Майже всі сорти квасолі є волокнистими і вирощуються задля насіння, яке має високу поживну цінність. Для зберігання насіння, квасоля висушується, а перед вживанням замочується у воді, щоб з неї можна було готувати різноманітні страви. З огляду на високий вміст білка її називають м'ясом для вегетаріанців.

Квасоля, рис, картопля У тропічних зонах Америки й Азії квасоля росте у дикому середовищі. Її плоди – стручки з декількома насінинами всередині. Культивують величезну кількість сортів і видів квасолі, яка вважається одним із основних продуктів харчування, особливо на території Південної Америки, де вона відіграє таку ж роль, як рис в Азії чи картопля в Європі.

Велика родина квасолі Існує приблизно 200 видів квасолі. До найвідоміших відносяться: стручкова квасоля (зелена та жовта), біла квасоля, червона ("Kidney"), "Borlotti", багатоквіткова квасоля та ін.

Світська дама Вважається, що квасолі близько 8000 років. Вона є однією з «трьох сестер» американської кухні до часів Колумба, разом із кукурудзою та гарбузом. Ацтеки вирощували «ayacolt», тобто квасолю разом із кукурудзою, яка служила їй опорою для виття. Сьогодні квасоля – це одне з основних джерел рослинного білка у світі. Вона зустрічається в кухні всіх народів. Існує 30000 сортів квасолі, більше 500 з яких – кормові.

Ілюстрації

Медіа

Див. також

Вікіпедія https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B2%D0%B0%D1%81%D0%BE%D0%BB%D1%8F
Цікаві факти про квасолю https://agro-smart.com.ua/ua/news/top-9-faktov-pro-fasol

Джерела та література

Значення слова в словнику http://sum.in.ua/s/kvasoljka

Зовнішні посилання