Капець
Капець, -пця, м. 1) Кожаная обувь безъ голенищъ, опорки, туфли. Від злого давця бери й капця. Ном. А дід бабці купив капці, та короткі були, то втяв пальці. О. 1861. XI. 68. (Нп.). 2) Родъ суконныхъ шитыхъ носковъ. Гол. Од. 67. Иногда къ нимъ пришивается продолженіе, охватывающее икры ногъ. Шух. І. 125. 3) Переносно: конецъ, смерть. Як де нагрюкають якого жида, там йому й капець. Екатер. у. Слов. Д. Эварн. См. Капут.
Сучасні словники
Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980) http://sum.in.ua/
КА́ПЦІ, ів, мн. (одн. капець, пця, чол.). Легкі туфлі, переважно для хати. Його одіж — то латка на латці.. На ногах із онуч старих капці (Іван Франко, XIII, 1954, 134); А дід бабці купив капці, та короткі були, то втяв пальці (Словник Грінченка); Стара господиня мовчки ходила коло них, важко ступаючи набряклими ногами в капцях (Петро Колесник, Терен.., 1959, 50);
// Вид легкого взуття на Сході. Татари скидали капці, закачували штани й ставали до помочі (Михайло Коцюбинський, I, 1955, 391).
Що означає слово «капець» http://moyaosvita.com.ua
Останнім часом серед молоді дуже часто стали користуватися такими неологізмами, як капець і тому подібні. Але у всіх же виникає відразу асоціація з таким словом, як кінець. Але насправді це не зовсім і так. Слово капець може вживатися вже й не тільки в значенні «кінець» або «все скінчено». Наприклад: «Капец! Ти в курсі, що завтра залік? », Викликає якесь здивування. Тому варто не розібратися з таким питанням, що означає дане слово і які версії походження існують?
У більшості випадків слово капець вживають у таких значеннях (синоніми):
– Кінець; – все скінчено; – Провал; – Катастрофа; – Невдача; – Вигук вираження емоцій («Це ж капець! Як він зміг це зробити?») І безліч схожих за змістом значень.