Йори

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Йори́, -рів, м. мн. Названіе буквы Ы (въ Галиціи). Желех.

Сучасні словники

Йора (Aegithina) — рід горобцеподібних птахів, що належить до родини йорових (Aegithinidae). Раніше рід Aegithina об'єднували з родом Chloropsis у родину Chloropseidae. Йори є ендеміками індомалайського екорегіону.

Див. також

Дрібного і середнього розмірів птихи — 11,5-15,5 см завдовжки. Вага в середньому становить близько 13,5 г. Самці більші за самиць і відрізняються забарвленням оперення.[1]

Самиці з оливково-зеленою головою і спиною. Низ тіла тьмяно-жовтий, лоб жовтий, брови оливково-зеленого кольору. Крила зеленуваті. Хвіст оливковий. Самці вгорі мають оперення темно-зеленого або чорного кольору. Черевце дуже яскраво — жовте. Крила чорні з білими кінчиками. Хвіст темний. Після линьки самці мають чорну корону і темну спину. Ноги у йор тонкі. У польоті у птахів видно білі ділянки скрізь перекриття довгих бічних пір'я.

Населяють рідколісся, узлісся, вторинні ліси, сади, мангрові зарості. Птахи зустрічаються також серед сільськогосподарських угідь. Як правило, селяться у низовинах, але можуть підніматися в ліси передгір'їв. Вони ведуть деревний спосіб життя і, як правило, знаходяться в кронах дерев. Поза сезоном розмноження йори літають парами або невеликими зграйками і постійно шукають їжу.

Всеїдні птиці, але основу раціону складають комахи. Вони ловлять павуків, метеликів, збирають гусінь з листя. Годуються на деревах, при цьому піднімають характерний шум, спілкуючись між собою за допомогою свисту.

Сезон розмноження триває з квітня по червень. Моногамні птахи. У насиджуванні та вигодовуванні пташенят беруть участь обидва партнери. Гніздо влаштовують на розвилці в кінці гілки маленького дерева. Має форму невеликої, пухкої, глибокої чаші. Зроблене з трави, волокон, повстяного матеріалу, скріпленого зовні клейкою павутиною. У кладці 2-4 блідо-зелених яйця з червоно-коричневими плямами і фіолетовими штрихами. Насиджування триває 14 днів і ще 11 днів батьки годують потомство до виходу з гнізда. Потім пташенята стають на крило і добувають їжу самостійно.

Джерела та література

https://uk.wikipedia.org/wiki/Йора

Зовнішні посилання