Зіма

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Зіма и зима, -ми, ж. 1) Зима. Зімо, зімонько, зімо лютая, ой прошу тебе, не морозь ти мене. Чуб. V. 874. — впала. Аж гульк зіма впала. Шевч. 81. 2) Лихорадка. Зима б’є (кого́). Пароксизмъ лихорадки (у кого). Вх. Уг. 241. Ум. Зімонька.

Сучасні словники

Зима́ — одна з чотирьох пір року між осінню і весною, кліматичний сезон з найнижчими для даної території температурами повітря.Тривалість зими як кліматичного і фенологічного сезону збільшується від низьких географічних широт до високих. В тропічних широтах зими в цьому розумінні не буває взагалі, в субтропіках її тривалість не перевищує 1—2 місяці, в помірних широтах 3—4 місяці, а в полярних досягає 6—7 місяців і більше.

Територія України лежить у помірно континентальній області помірного кліматичного поясу. Кліматична зима в Україні розпочинається, коли середньодобова температура повітря переходить через 0 °С в бік зниження. Зима триває від 120—130 днів на північному сході і до 75—85 днів на південному. У листопаді на більшій частині території середня добова температура повітря переходить через 0 °С, а в третій декаді цього місяця може утворюватися сніговий покрив.

Ілюстрації

Hiems1.jpg Hiems2.jpg Hiems3.jpg Hiems4.jpg

Медіа

Див. також

Джерела та література

Мала гірнича енциклопедія : у 3 т. / за ред. В. С. Білецького. — Д. : Східний видавничий дім, 2004—2013. Frozen Rock - Encyclopaedia Metallum: The Metal Archives

Зовнішні посилання