Журналист

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Журналист, -та, м. Журналистъ, литераторъ, пишущій въ журналахъ. Глузували журналисти незгірше й над Шевченком. К. Гр. К. XXI.

Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980)

ЖУРНАЛІ́СТ, а, чол. Професіональний літературний працівник газет, журналів, радіо та інших органів інформації і пропаганди. Основна риса роботи журналіста — те, що кожне його слово промовляє до тисяч людей (Василь Еллан, II, 1958, 313); Ніхто з них не відав, що той синьоокий.., Хто вів їх на битву у сяйві ракети, Що він — журналіст фронтової газети (Микола Нагнибіда, Пісня.., 1949, 57). Словник української мови: в 11 томах. — Том 2, 1971. — Стор. 549.

==="Словопедія" ===

ЖУРНАЛІСТ газетяр, новинар, публіцист, ір. писака; З. П. репортер, кореспондент, літпрацівник, коментатор, оглядач, редактор. журналі́ст іменник чоловічого роду, істота

УКРЛІТ.ORG_Cловник

ЖУРНАЛІ́СТ, а, ч. Професіональний літературний працівник газет, журналів, радіо та інших органів інформації і пропаганди. Основна риса роботи журналіста — те, що кожне його слово промовляє до тисяч людей (Еллан, II, 1958, 313); Ніхто з них не відав, що той синьоокий.., Хто вів їх на битву у сяйві ракети, Що він — журналіст фронтової газети (Нагн., Пісня.., 1949, 57).
===СЛОВАРЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ Упорядкував Борис ГРІНЧЕНКO===

Журнали́ст, -та, м. Журналистъ, литераторъ, пишущій въ журналахъ.Глузували журналисти незгірше й над Шевченком. К. Гр. К. XXI.


«Словники України on-line»

журналі́ст – іменник чоловічого роду, істота

відмінок однина множина називний журналі́ст журналі́сти родовий журналі́ста журналі́стів давальний журналі́стові, журналі́сту журналі́стам знахідний журналі́ста журналі́стів орудний журналі́стом журналі́стами місцевий на/у журналі́стові, журналі́сті на/у журналі́стах кличний журналі́сте журналі́сти ЖУРНАЛІ́СТ (літературний працівник газет, журналів, радіо та ін.), ПРЕ́СА збірн.; ГАЗЕТЯ́Р, ГАЗЕ́ТНИК розм. (тільки газет).Ніхто з них не відав,.. Що він - журналіст фронтової газети (М. Нагнибіда); Місця для преси; Перший раз у життіКрайнюкові зраджує його професіональна витримка газетяра (В. Кучер).

РУпедия Этимологический русскоязычный словарь

ЖУРНАЛИСТ журналист См. писатель...

ЯНДЕКС словари

журналіст журналіст -а, ч. Професіональний літературний працівник газет, журналів, радіо та інших органів інформації і пропаганди.

Іноземні словники

Словари и энциклопедии на Академике

журналист Существительное м.р.

українська-англійська Словник

журналіст англійська

Переклад на англійську: • journalist (noun ) [] A person who makes a living reporting on news and current events.

• commentator (noun ) A person who makes a living reporting on news and current events. • female journalist

• reporter (noun )

Ілюстрації

Журналист1.jpg Журналист2.jpg Журналист3.jpg Журналист4.jpg

Медіа

https://www.youtube.com/watch?v= bMTFS6jprNg

Див. також

Якості справжнього журналіста

6 характеристик справжнього журналіста від Сергія Тихого

Спільнота медіа-новаторів MediaNext провела зустріч журналістів, редакторів та інших зацікавлених осіб із відомим редактором та журналістом Сергієм Тихим. Зустріч відбувалася у форматі лекції. Після якої всі охочі могли задати запитання та неформально поспілкуватися із гуру. Під час своєї лекції Сергій Тихий поділився власним баченням справжнього журналіста. 1. Справжній журналіст має вміти писати. Людей, які взагалі не вміють писати лише 20-25%. Усіх інших можна навчити писати шляхом удосконалення їх здібностей. Тому треба щоб кожен свідомий редактор брав на себе відповідальність, виділяв свій час на навчання таких «зелених» журналістів. Це своєрідне тісто із якого поки ще можна «виліпити» справжнього професіонала. 2. Наявність ерудиції. Людина має розумітися, хоча б поверхово, на всіх сферах життя. Пишучий журналіст має бути трохи «поверховою» людиною. Я вважаю, що справжній журналіст має відчувати ту межу, за якою не варто копати. Зайві подробиці ніколи не йдуть у «+» для матеріалу. Але у той же час журналіст має докопатися до істини і всебічно висвітлити обрану тему. 3. Здатність до обґрунтованого узагальнення. Іншими словами – мати логічне мислення. Я, при відборі на спеціальність «журналістика», увів би екзамен із математики. Адже текст – це як задача, якщо випустиш одну єдину деталь, то результат буде зовсім не такий як очікувалося. 4. Зацікавлення людьми. У російській мові є таке слово «любопытный», відповідника якому у нас, на жаль, нема. То журналіст має бути саме таким. Неможливо робити класну журналістику із «кислими очима». Журналіст має горіти своєю роботою. А коли спілкується з людьми – очі мають блищати так, ніби ще трохи і звідти посиплються іскри. З такими людьми цікаво говорити, бо вони співпереживають, вони ставлять себе на твоє місце, вони ті, хто першим готовий вислухати і розібратися у твоїй проблемі, а отже і допомогти. 5. Здатність бачити деталі, виділяти нюанси. Це дуже важлива риса, бо саме на деталі звертає увагу читач/слухач/глядач. І саме це буде відрізняти ваш матеріал від матеріалу інших журналістів. У нашому світі все унікальне. Нема нічого схожого. І якщо ви не бачите цього – ви із заплющеними очима. А це неприпустимо для журналіста. Старайтесь випитати, видивитися щось незвичайне. Але не варто плутати це із перекручуванням фактів, або ще гірше – видумувати власні «підводні камені» . 6. Здатність переборювати страх «чистого аркуша». Багато хто із журналістів-початківців має безліч цікавих тем, ідей для матеріалів, але як тільки сідають за їх приготування у них виникає невидимий бар’єр. Необхідно навчитися боротися із подібними проблема і чим швидше та інтенсивніше це зробити на початку, тим легше буде надалі.

Джерела та література

[1]

Матеріал з Вікіпедії

Материал из Википедии

Зовнішні посилання

Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках

Ілюстрації

Photoicon.png Photoicon.png Photoicon.png Photoicon.png

Медіа

Див. також

Джерела та література

Зовнішні посилання