Жорстокість

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Жорстокість, -кости, ж. Жестокость, свирѣпость.

Жорстокість — риса особистості, що визначається як байдужість до страждань людей або прагнення завдати страждань іншим. Також трактується як метод досягнення цілі (здебільшого задля користі).

Witt 1887 Fredegund tries to kill her daughter Rigunth.jpg

Поняття жорстокості нероздільне від понять мораль та моральність, оскільки у світі тварин цілеспрямованої, усвідомленої жорстокості немає. Жорстокість, зазвичай, містить у собі поняття верховенства над покірливою чи слабшою силою.

Жорстокі способи завдавання страждання можуть включати насилля, але насилля не є обов'язковим, щоб вчинок був жорстоким. Наприклад, якщо потопає інша особа, прохаючи про допомогу, а інша людина, бувши в стані допомогти, просто лежить і спостерігає з байдужістю або зі злобним задоволенням, така людина скоріш жорстока, аніж люта.

Крайній рівень жорстокості називають садизмом, найчастіше під цим розуміється жорстокість сама по собі, безвідносно до наявності елементів статевого збочення.

Слова-синоніми

Брутальність, садизм, мазохізм, безжальність, безсердечність, нелюдяність, звірство, кровоненаситність, навіженість, озлоблення.