Жвакота

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Жвакота, -ти, ж. Жеваніе, чавканіе. == Жвакота == - Жування, плямкання.

  • 1. Прицмокувати під час жування.
  • 2. Видавати, утворювати звуки чмокання.


В ідеалі їсти найкраще в тиші та наодинці, щоби уникнути будь-якої сторонньої стимуляції. Звучить трохи сумно і не дуже реалістично, тож експерти радять принаймні мінімізувати кількість відволікаючих факторів. Якщо телевізор відволікає від тарілки і ваші очі, і ваші вуха, то книжка – лише очі.

Як радить дієтолог Марджорі Нолан Кон, коли ви збираєтеся піти з друзями до пабу, то поїжте перед цим, інакше, під гучну музику чи футбол та цікаві розмови кілька шматочків картопельки фрі перетворяться на бездумний "зажер".

Якщо під час обідньої перерви ви їсте на робочому місці, одночасно слухаючи музику в навушниках та перевіряючи електронну пошту, вірогідність того, що ви переїсте, зростає, каже Кон. Вона рекомендує заздалегідь планувати та відміряти свою порцію їжі.


Коли вранці ви поспішаєте, то зосереджуєтеся на всьому, крім свого сніданку. Ви слухаєте радіо, міркуєте над завданнями сьогоднішнього дня та не усвідомлюєте, як, що та скільки їстe. Дієтолог радить встати на кілька хвилин раніше, але дозволити собі повільно насолодитися сніданком.

Коли берете їжу з собою, ретельно плануйте, діліть їжу на порції та упаковуйте їх окремо.

"Так не буде шансу переїсти, як коли, наприклад, ви їсте з великого пакету суміш горішків та сухофруктів, і раптом розумієте, що з'їли його весь", - зазначає Кон.

Нагадаємо, про хитрощі, як запрограмувати себе на здорове харчування, нещодавно розказала фуд-психолог.Ілюстрації

21318128dced.jpg