Дєдина

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Дєдина, -ни, ж. Село. Ніде Марта, піде на другу дедину. Гол. IV.

Сучасні словники

Словник української мови

Село - Населений пункт(звичайно великий) неміського типу, жителі якого займаються перев. обробітком землі.

Академічний тлумачний словник

Село́ - іменник середнього роду * Але: два, три, чотири села́

Публічний академічний словник української мови

Ілюстрації

Сіло.jpg Село-.jpeg Впало.jpg Воно.jpg

Медіа

Див. також

Село

Джерела та література

Академічний тлумачний словник

Публічний академічний словник української мови

Цікі факти

5 неймовірних сіл України

  • Сартана, Донецька область

Сартана завжди вважалася негласною столицею грецьких сіл. Вона уособлює уклад життя, успадкований від своїх далеких предків, і свято зберігає традиції донині. В цілому, не дивлячись ні на що, село живе, чисте. Тут можна ознайомитися з історією, національними святами й обрядами, виконати запальні танці і проникливі пісні, побачити інсценування на діалекті греків, спробувати розмаїття національної грецької кухні.

  • Буша, Вінницька область

Буша приваблює закопаними скарбами в місці злиття двох річок і багатствами, відібраними гайдамаками у панів за часів Коліївщини й захованими в печерах Гайдамацького Яру. Заповідник «Гайдамацький яр» - це глибокий яр, на дні якого тече Бушанка, заросла абсолютно диким лісом зі скелями. Музей під відкритим небом - парк історичної скульптури - розташувався навколо уцілілої вежі замку. Талановиті руки сучасних майстрів і живописців втілили історію краю в скульптурах із місцевого каменю-пісковика, об'єднавши легенди і реальність. Хтось приїжджає сюди за відновленням душевної рівноваги і спокою, хтось - подихати свіжим повітрям і послухати сумне дзюрчання річок, що несуть свої води до моря вже мільйони років.

  • Медвин, Київська область

У Медвині на вас чекають найнеймовірніші відчуття, які тільки можна випробувати, перебуваючи на лоні природи в київських Карпатах. Тут можна розгадати вікові загадки, дивлячись на черепки посуду трипільців, походити по траві на вершині гори, що є енергетичним центром України, і доторкнутися до 600-річного дуба. Медвин може прославитися далеко за межами України завдяки історичним місцям: 600-річному дубу, пам'ятнику молодим юнакам, які стали заручниками політичного терору, і старовинним єврейським похованням. Ці краї приваблюють туристів із різних куточків нашої країни і навіть іноземних мандрівників. На вершині гори Тотоха є шанс упіймати натхнення від краси природи.

  • Іваньки, Вінницька область

На території України відомо шість астроблем («зоряна рана»), сьома, в селі Іваньки, вважалася таємною через велику кількість алмазів. Шлях до селища називають «Шевченківським», адже саме цією дорогою подорожував Тарас Шевченко. Дорога до місцевої фортеці проходить через алею вікових лип, які за легендою садила Катерина II. Фортеця Акмалін в Іваньках є свідком давніх епох. «Акмалін» в перекладі означає «білий камінь», тому що сам замок побудований із зоряного каменю білого кольору, який утворився після падіння гігантського метеорита. Ще одна унікальна знахідка - зоряне джерело. Вода з нього, як стверджують місцеві, цілюща.

  • Залісся, Тернопільська область

Село має хороший туристичний потенціал, адже вже зараз сюди приїжджають групи не тільки з України, а й із Білорусі, Чехії, Словаччини, Молдови. «Родзинка» села - гіпсова печера Млинки, її спокійно можуть дослідити як діти, так і дорослі. Кілометри підземних ходів дозволяють складати маршрути для любителів спелеології будь-якого віку і рівня фізичної підготовки. Щороку в село Залісся прилітає велика кількість лелек. Це не випадково, адже, як свідчить народне повір'я, вони в'ють свої гнізда тільки біля будинків добрих і працьовитих людей. Та й люди повертаються в село, що нехарактерно для України.

Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках