Далеко

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Далеко, нар. 1) Далеко. Поїдеш далеко, Побачиш багато;.. Згадай мене, брате! (Тарас Шевченко) 2) Десь далеко лунали глухі удари важких гармат (Вадим Собко, Кавказ, 1946, 149).

Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках 1)Дале́ко нар.1) Далеко зайти — вийти за межі допустимого. Знов упертість моя зайшла так далеко, що мене довелося провчити (Станіславський, Моє життя в мистецтві, 1955, 11); 2)ДАЛЕКО нар. далеко, далёко; отдалённо 2) нар. (при сравн.) много, значительно, гораздо, разг. куда (более эмоционально); (несравненно) не в пример предик. далеко, далёко їй далеко до красуні — она далеко не красавица хіба далеко до... — долго ли [ль] до... 3) Далеко за...: а) набагато пізніше я-кого-небудь часу. Програвши в карти далеко за північ, чиновник став прощатись (Панас Мирний, II, 1954, 278); б) набагато більше, ніж. Їй було далеко за тридцять (Максим Горький, Діло Артам., перекл. Плужника, 1934, в); Далеко зайти — вийти за межі допустимого. Знов упертість моя зайшла так далеко, що мене довелося провчити (Станіславський, Моє життя в мистецтві, 1955, г); Далеко не... — зовсім не... Запевне, що і в мене на серці далеко не завжди йде дощ (Леся Українка, V, 1956, 92); д) Санько явно розчулився, виглядав далеко не тим страшним слідчим, як то казали з камері (Юрій Збанацький, Єдина, 1959, 68); е) Далеко піти — добитися успіхів, слави; стати відомим. — Якби мій Стась не пустував, то пішов би далеко, — часто говорила мати гостям, цілуючи Стася (Нечуй-Левицький, II, 1956, 39); ґ) Далеко ходити не треба (не будемо і т. ін.) — уживається при згадуванні про те, що є завжди під руками.

Ілюстрації

×140 ×140

Медіа

Див. також

Джерела та література

http://sum.in.ua/s/daleko

Зовнішні посилання

{{subst:шаблон:словник< Грінченко 1 сучасність|підрозділ=інститут митсецтв}}

[[Категорія:Словник Грінченка і сучасність/інститут мистецтв] {{subst:Шаблон:Словник Грінченка і сучасність/підрозділ= Педагогічний інститут}}