Грек

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Словник Бориса Грінченка

Грек, -ка, м. Грекъ. Ном. № 12326.

Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках

Академічний тлумачний словник (1970—1980)

ГРЕКИ, ів, мн. (одн. грек, а, чол.; гречанка, и і грекиня, і, жін.). Народ, що становить основне населення Греції. Майже два з половиною тисячоліття тому у гирлі Борисфена, як древні греки називали наш Дніпро, мандрував історик Геродот (Семен Журахович, Звич. турботи, 1960, 17); Той чоловік був грек, Христофор Хрисанфович Копронідос (Нечуй-Левицький, III, 1956, 363); Пасажирів мало: в 1-му класі ні одного, в 2, окрім мене, ще одна молоденька грекиня та двоє росіян (Леся Українка, V, 1956, 413); Смаглява гречанка в Піреї У черзі стоїть біля трапу (Любомир Дмитерко, В обіймах сонця, 1958, 93).

Орфографічний словник української мови

Грек - іменник чоловічого роду, істота.

УСЕ (Універсальний словник-енциклопедія)

ГРЕКИ одн. грек, а, чол.; гречанка, и і грекиня, і, жін.) - індоєвроп. народ, який з 2000 до н.е. заселяв територію пізнішої Греції; перша хвиля ймовірно розділилася на ахейців та іонійців; дорійці прибували поступово з XIII ст. до н.е.; назва г. (ймовірно від племені грайкой) запроваджена римлянами; самоназва елліни.

Ілюстрації

Gr686px-NAMA Alphabet grec.jpg Gr800px-Греки Приазовя1.JPG Grant-geeks-263x300івпіврпівпр.jpg EyyesyredsyhrhilGreeks.jpg Grekidhdhdhdh.jpg Grlrtfujrtuykipoippplarge.jpg

Медіа

Аудіо

Гімн греків

Грек Зорба

«Грек Зо́рба», оригінальна назва «Алексіс Зобрас» (грец. Αλέξης Ζορμπάς) — роман грецького письменника Нікоса Казандзакіса, виданий у 1946 році одночасно в Греції і Франції.

Див. також