Грайливий

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Грайливий, -а, -е. Сверкающій. Над ним яснее та холоднее небо, грайливе сонечко. МВ. II. 113.

Сучасні словники

Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980)

ГРАЙЛИ́ВИЙ, а, е. 1. Який любить грати, пустувати; жвавий, пустотливий. Ситі грайливі коні, зробивши красиву дугу в повітрі, стрибали черев дерев’яний парканчик (Донч., І, 1956, 71); Обабіч шляху молоді осокорини, мов грайлива дітвора, стоять, взявшись за руки (Цюпа, Вічний вогонь, 1960, 98); * Образно.Чайченко обрублював гілки з зваленого дерева.., над ним яснеє та холоднеє небо, грайливе сонечко (Вовчок, І, 1956, 203); // перен. З швидкими мінливими рухами; рухливий. Вона зараз з мамою, а може й сама сидить десь біля моря і жбурляє камінці в шипучу піну грайливих хвиль(Досв., Вибр., 1959, 13); Грайливі зайчики бігали по стінах, виблискуючи всіма барвами райдуги(Зар., Світло, 1961, 68). 2. Який виражає веселощі, жарт. Гарна Зіна! Правда, очі в неї якісь грайливі.. Та хіба ж погано, коли у дівчини веселі очі? (Автом., Щастя.., 1959, 119); В тон дядьковому грайливому настрою Густав задерикувато спитав: — Може, в Ліндесхольм махнемо? (Хижняк, Килимок, 1961, 96); Грайливий вираз на обличчі [Ніни] зник, поступившись почуттю боязкої настороженості (Добр., Тече річка.., 1961, 4). 3. Який шумує і піниться (про вино і шипучі напої); пінистий. Грайливе вино іскрилося в келихах(Кучер, Чорноморці, 1956, 23).

"Словопедія" 

ГРАЙЛИВИЙ в оча́х замигті́ли (замиготі́ли) (бі́лі (весе́лі, грайли́ві і т. ін.)) мете́лики у кого і без додатка. Хтось тимчасово втратив здатність звичайного зорового сприйняття через слабкість, сп’яніння, втому тощо. Вихилив повний корячок сирівцю. Огняне питво збудоражило хлопця, дивно заграв світ, пішла обертом земля, в очах замигтіли веселі метелики (К. Гордієнко); В нього почала крутитися голова, а в очах замиготіли білі метелики (М. Чернявський).


СЛОВАРЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ Упорядкував Борис ГРІНЧЕНКO

Гра́йливий, -а, -е. Сверкающій. Над ним яснее та холоднее небо, грайливе сонечко. МВ. ІІ. 113.

Іноземні словники

ЯНДЕКС словари

грайливий перевод с украинского на русский Прилагательное игривий

Словари и энциклопедии на Академике

грайливий -а, -е. 1) Який любить грати, пустувати; жвавий, пустотливий. || перен. Зі швидкими мінливими рухами; рухливий. 2) Який виражає веселощі, жарт. 3) Який шумує і піниться (про вино і шипучі напої); пінистий.

Ілюстрації

Грайливий.jpg Грайливий2.jpg Грайливий3.jpg

Медіа

https://www.youtube.com/watch?v=PuE4Qh-Ci_M

Цікаві факти

Цікаві факти про собак

Найбільший собака належить до породи англійський мастиф і сенбернар. Рекорд найважчого собаки .. Більше читайте тут: [1]