Гнідинська ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Петра Яцика (Київська обл., с. Гнідин)

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ.

School 165.jpg

Кожна школа працює над підвищенням якості знань учнів. Для цього необхідно використовувати нові технології навчання, в тому числі ІКТ. Збільшення розумового навантаження на уроках змушує замислитися над тим, як підтримати в учнів інтерес до досліджуваного предмета, їх активності протягом всього уроку. Використання комп'ютера на уроці дозволяє вчителю створити інформаційну обстановку, яка стимулює інтерес і допитливість учнів. Широке застосування комп’ютерних технологій в освіті поступово, але досить впевнено, стає найважливішою деталлю навчально-виховного процесу Гнідинської школи імені Петра Яцика І-ІІІступенів в селі Гнідині, Бориспільського району.В школі відбувається активне впровадження ІКТ в освітньому процесі. Створюються умови для організації навчання та використання новітніх технологій. Гнідинська ЗОШ є школою з національно-патріотичним вихованням учнів, школа в якій щороку проводяться чимало олімпіад, одна із них, найважливіша - олімпіада з української мови імені Петра Яцика. Зрозуміло, що школа ніяк не може обійтися без технологій ІКТ, що з кожним роком все більше і більше вдосконалюються школою.

Гнідинська ЗОШ має 3 ступені освіти:

  • 1-4 класи - початкова школа (8 класів)
  • 5-9 класи - середня школа (6 класів)
  • 10-11 класи - старша школа(2 класи)


Педагогічний колектив якнайкраще та найдоступніше старається застосовувати ІКТ на уроках, семінарах, секціях, гуртках, концертах, нарадах, батьківських зборах, проектах і т.д. В школі є мультимедійний кабінет, або "Кабінет Казки" для наймолодших, який оснащується смарт-дошкою, компютерами, колонками. Тут зазвичай ознайомлюються з технологіями 1-2 класи через гру, м\ф. Проводяться психологічні курси для майбутніх першокласників та їх батьків "Я йду до школи" з використанням ІКТ.

'В школі проходять такі гуртки для дозвілля та навчання:

  • анг.мова(зі smart-дошкою)
  • гурток з обр.мист "ОБЕРІГ"
  • гурток з вишивки "КИЇВЩИНОЗНАВСТВО"
  • вокал (муз.інструменти, ІКТ)
  • танці (з використанням ІКТ)
  • хореографія
  • гімнастика(з використанням ІКТ)
  • текван-до
  • бокс

Навчання проходить за такими напрямками: профіль фізико-математичний(з 10 кл), профіль гуманітарних наук(з 10кл). Кількість учнів - 422. Вчителі, які проходятть атестацію, мають можливість відвідати та пройти курси майбутнього Intel, що нині є важливо.

Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)

Апаратне забезпечення:

  • 1 комп'ютерний клас
  • 1 smart-дошка,3 інтерактивні

13978.jpg

  • 1 мультимедійний клас
  • 1 кабінет відеоспостереження(по всій території школи)

Кабінет відеоспостереження.jpg

  • 3 навісні плазми по USB-підключенню

Плазмаjpg.jpg

Оснащення комп'ютерами: Кабінет директор(1),секретар(1),кабінет заступника по навчально-виховній роботі(1), кабінет заступника по виховній роботі(1), кабінет бухгалтера(1), кабінет психолога(1), кабінети поч.кл.(3), кабінет анг.мови(1), комп'ютерний клас(12).

Програмне забезпечення:

Програмне забезпечення.jpg Вас.jpeg

Інформаційне забезпечення:

Інформаційно-освітнє середовище школи представлено сайтом школи, який реалізує освітню політику школи school-gnidyn.ucoz.ua/ Навчання інформатики починається з 2 класу і активно продовжується до 11 класу. Як початкова, так і старша та середня школи забезпеченні підручниками "Інформатика". В початковій наявні зошити з друкованою основою. Інформатика.jpg

Вчителі, які роками працювали в школі свої уроки друкують на сайті За ними поспішає і молоде, креативне покоління. яке більше використовує ІКТ в педагогічній діяльності.

Навчально-наукове забезпечення:

  • Microsoft office
  • проект "1учень - 1комп'ютер"
  • проектів з інформатики «Весела наука»

Хмарні.jpg

ІК- компетентності вчителів, вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування.

Анкета «ІКТ-компетентність вчителя»

Серед вчителів 'Гнідинської ЗОШ І-ІІІступенів імені Петра Яцика'було проведено анкетування на тему «ІКТ-компетентність вчителя». Анкету можна проглянути за посиланням анкета. Результати опитування за наступним посиланням результати

Сайт школи.

Гнідинська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Петра Яцика представлена сайтом школи в мережі Інтернет. Кожен з вчителів закладу має можливість писати статті про події. які відбулися за їх участі, додаючи відеофрагменти, фото. Стаття [1] керівника 6-А класу Стаття [2] класного керівника 3-А класу

Семінар (тренінг) для вчителів (вихователів) з використання ІКТ в освіті або виступ на педраді щодо можливостей онлайн навчання.

15 лютого 2017 року у Гнідинській ЗОШ імені Петра Яцика був проведений семінар для вчителів школи "Використання віртуальної дошки на уроках" студенткою-практиканткою Мосійчук О.А. та вчителем інформатики Кудько Т.С.

Мета семінару: ознайомити вчителів з віртуальної дошкою; дати поняття про найпростіше використання дошки показуючи на прикладі; допомогти в створенні "чого нового" через сайт[3] віртуальної дошки, що залюбки використає кожен вчитель-початківець та вчитель-предметник.

Семінар розпочався з ознайомлення з самою віртуальною дошкою на сайті. Перш ніж скористатися сервісом Padlet у навчальному процесі, по-перше, для розуміння дидактичних можливостей ресурсу вчителі переглянули приклади дощок; по-друге, ознайомилися із основними прийомами роботи з сервісом, навчилися створювати й налаштовувати дошки.

Можливі способи використання дощок:

  • як майданчик для організації групової роботи під час проведення «мозкового штурму», узагальнення й систематизації знань, рефлексії;
  • для розміщення навчальної інформації або завдань для її пошуку;
  • для організації спільного виконання домашнього завдання;
  • як місце розміщення ідей для проектів та їх обговорення;
  • як інструмент для організації кооперативної спільної діяльності учнів як на занятті, так і в позанавчальний час.

Багато вчителів, особливо вчителі-предметники з великим стажем роботи, не могли зрозуміти суть віртуальної дошки. Ці вчителі звикли до роботи з підручником і щось нове не хотіли всприймати, коментуючи це словами : "Це не для нас, це для молодих спеціалістів". Але!, коли вони подивилися на результати, які виходять на віртуальній дошці, зрозуміли, наскільки це б могло полегшити роботу на уроці і взялися за елементарне її опанування. На семінарі вдалося попрацювати над створенням інтерактивних книг, інтерактивного навчального відео, ознайомитися з сервісом [4] для створення хмари тегів(слів) та сервісом [5] для створення інтерактивних зображень. Як виявилося вкінці семінару, віртуальна дошка під силу всім вчителям. Молоді спеціалісти працювали із-задоволенням та швидко опановували віртуальну дошку https://padlet.com.

P3190027.jpg 

Семінар.jpg 380-40.jpg Padlet 01.jpg

Методичні рекомендації до проектування інформаційного освітнього середовища навчальної установи, модернізації ІТ інфраструктури, формування ІК- компетентності вчителів, вихователів освітньої установи

Сучасна освіта з кожним днем вимагає все більш активного використання інформаційних і комунікаційних технологій в управлінській, навчально-виховній, фінансовій діяльності школи. Основним критерієм ефективності використання нових інформаційних технологій в навчальному закладі є вже не наявність певної кількості комп’ютерів, а створення єдиного інформаційного освітнього простору. Ця необхідність виникла перед сучасною школою за таких умов як:

велике зростання інформаційних потоків; неможливість прийняття оптимальних управлінських рішень в сучасній ситуації під час стандартизації електронної обробки даних; робота школи на сучасному етапі вимагає оперативного аналізу ситуації для своєчасного коригування ситуації; вимоги організацій до подання нормативних документів, у тому числі й в електронному вигляді.

Рекомендації:

1.Сприяти розвитку єдиного інформаційного простору навчального закладу для забезпечення нової якості навчання та комплексного підходу до використання сучасних інформаційно – комунікаційних технологій в навчально – виховному процесі.

2.Формувати інформаційну культуру учнів та педагогічних працівників, забезпечувати їх інформаційні потреби.

3.Інтенсифікувати навчання і виховання за рахунок використання інформаційно – комунікаційних технологій.

4.Удосконалювати інформаційно – методичне забезпечення навчально – виховного процесу.

5.Оптимізувати освітній менеджмент на основі використання сучасних інформаційних технологій в управлінській діяльності та навчально – виховному процесі.

6.Активізувати роботу шкільного web- сайту як єдиного освітньо – інформаційного середовища для популяризації кращих освітянських надбань, підтримки колективної та індивідуальної комунікації, формування мережевих професійних об’єднань та функціонування закладу як відкритої системи.

7.Сприяти проходженню кожним педагогічним працівником навчання за дистанційним курсом «Сервіси Google у професійній діяльності вчителя».

8.Заохочувати педагогічних працівників до створення власного web – сайту чи блогу.

Методичні рекомендації щодо модернізації ІТ інфраструктури:

1.Докупити необхідну кількість обладнання: комп'ютери, смарт-дошки та програмне забезпечення для цієї техніки.

2.Підвищити рівень ІКТ-компетентності вчителів (проводити для них тренінги, семінари та давати можливість проходити курси для удосконалення своїх вмінь та навичок роботи з комп'ютерною технікою).

Передумови успішного формування базової ІКТ-компетентності вчителів:

  • сформованість достатнього рівня мотивації до інноваційної діяльності, пов'язаної із використанням ІКТ;
  • наявність знань і світоглядних уявлень про функціонування ПК і дидактичні можливості ІКТ;
  • використання Інтернету і цифрових освітніх ресурсів у педагогічній діяльності;
  • володіння методичними основами підготовки наочних і дидактичних матеріалів із використанням засобів Microsoft Office.

Форми підвищення рівня ІКТ-компетентності вчителів:

  • активна участь у семінарах різного рівня щодо застосування ІКТ у навчальній практиці;
  • систематична участь у професійних конкурсах, онлайнових форумах і педрадах;
  • постійне використання у педагогічній діяльності широкого спектру цифрових технологій та інструментів: текстових редакторів, програм обробки зображень та підготовки презентації!, табличних процесорів тощо;
  • забезпечення використання Інтернет-ресурсів;
  • формування банку навчальних завдань, виконуваних із активним використанням ІКТ;
  • розробка проектів із використанням ІКТ.

Чинники, що заважають удосконаленню ІК-компетентності вчителів:

  • недостатня обізнаність з новинками у сфері інформатизації
  • перевантаження вчителів додатковими обов’язками і як наслідок брак часу на самоосвіту;
  • мала кількість годин на вивчення предмету за допомогою ІКТ (брак технічної складової);
  • низьких рівень підключення до високошвидкісного Інтернету;
  • лінійна курсова модель підвищення кваліфікації вчителів (1 раз на 5 років) не відповідає сучасним темпам розвитку ІКТ та змінам у навчальних програмах з інформатики.

Фотозвіт

400-143.jpg Комп.jpg 33854552.jpg