Гевер

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Гевер, -ру, м. Ручка у пилы. Аф. 357.

Сучасні словники

Gewehr43.jpg Gewehr 43 (Gew.43, Karabiner 43) — німецька самозарядна гвинтівка часів Другої світової війни, що є модифікацією попередньої гвинтівки Gewehr 41 зі зміненою газовідвідною системою, схожою з такою в радянської гвинтівки СВТ-40.

Gewehr 43 було розроблено в 1943 році, а в 1944 році перейменовано на Kar.43. До кінця війни цю гвинтівку виробляли в значних кількостях, а після війни вона деякий час перебувала на озброєнні армії Чехословаччини як снайперської гвинтівки. Німецькі пошуки полуавтоматичної піхоти рушниці призвели до двох моделей - G41 (M) і G41 (W), від рук Mauser і Walther відповідно. Модель Маузера була введена в 1941 році і складалося щонайменше 12755, але це виявилося ненадійним у боях. Проект Walther був кращим у бою, але все ще страждав від проблем із надійністю. Проблеми з обома конструкціями випливають із вимоги армії про те, що гвинтівки не використовуватимуть отворів, пробурені в бочці, відомі як порти, для запуску механізму автоматичного завантаження. Виконання цієї вимоги означало, що конструкціям доводиться використовувати незвичайні механізми, які були просто ненадійними та високо схильними до забруднення.

Німецьке вторгнення до Радянського Союзу призвело до того, що невелику кількість СВТ-40 захопили і повернули до Німеччини для розгляду. Вони використовували простий газовий механізм, який працював від порту, вирізаного в бочку приблизно на 1/3 шляху назад від кінця, і замінив звичайну перезарядку скиданням за допомогою сучасного коробкового магазину. Це було явно вище, ніж у G41, і простіше. У 1943 році Вальтер об'єднав аналогічну газову систему з аспектами G41 (W), що забезпечує значно покращену продуктивність. Він був прийнятий і введений в експлуатацію як Gewehr 43, перейменований в Carabiner 43 у квітні 1944 року, а виробництво в період з 1943 по 1945 роки становило лише понад 400 000.

Ілюстрації

Photoicon.png Photoicon.png Photoicon.png

Медіа

Див. також

відео

Джерела та література


гевер

Зовнішні посилання