Ведмедча

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Ведмедча́, -ча́ти, с. = Ведмеденя. Рудч. Ск. І. 122.

ВЕДМЕДЧА́, ати, сер. Маля ведмедя. Од свині не будуть ведмедчата, а ті ж поросята (Номис, 1864, № 13909); Поглядають ведмедчата, Як вистрибує їх батько (Леся Українка, IV, 1954, 142); Ведмедчата стануть було на задні лапи, візьмуться одне з одним навручки і давай боротися (Дмитро Міщенко, Сіверяни, 1961, 83).

ВИДИ ВЕДМЕДЧАТ

Досить часто любителі тварин ставлять питання: «Скільки видів ведмедів живе на Землі?» Тим, хто цікавиться цими тваринами, здається, що їх незліченна кількість. На жаль, це не так. Сьогодні нашу планету населяють види ведмедів, список яких можна представити наступним чином:

1.Бурі

2.Чорні

3.Білі

4.Гімалайскі

5.Губачі

6.Біруангі

7.Панди

БУРІ ВЕДМЕДІ

Це великі і на вигляд незграбні тварини. Відносяться до загону хижаків, сімейству ведмежих. Довжина тіла - від 200 до 280 см.

Підпис під зображенням

Це досить поширений вид.Бурий ведмідь мешкає на всій території євразійських і північноамериканських лісів. У наші дні цей хижак зовсім зник з території Японії, хоча в давні часи він був тут поширений. На території Західної та Центральної Європи бурого ведмедя можна зустріти досить рідко, в деяких гірських районах. Є підстави стверджувати, що на цих територіях це зникаючий вид. Бурий ведмідь раніше широко поширений в Сибіру, Далекому Сході і північних районах нашої країни. Бурі ведмеді - тварини осілі. Ділянка лісу, зайнятий однією особиною, може досягати кілька сотень квадратних кілометрів. Не можна сказати, що ведмеді суворо охороняють кордони своїх територій. На кожній дільниці є постійні місця, де тварина годується, будує тимчасові укриття і барлогу.

Незважаючи на осілість, цей хижак може в голодні роки кочувати в пошуках більш рясного корму на відстань понад 300 кілометрів.


ЧОРНІ ВЕДМЕДІ

Його ще називають барибал. Довжина його тіла 1,8 м, вага - близько 150 кг. Ведмідь має гостру морду, високі лапи з довгими і гострими кігтями, коротку і гладку чорну шерсть. Іноді окрас буває чорно-бурим, крім світло-жовтої морди.види ведмедів фото і назви

Підпис під зображенням

Чорний ведмідь харчується виключно рослинною їжею - личинками, комахами, а також дрібними хребетними.

Вагітність самки триває до 210 днів, ведмежата народжуються у січні-лютому, з вагою 400 грамів, залишаються з матір'ю до квітня.







БІЛІ ВЕДМЕДІ

IUCN - Міжнародний союз охорони природи вперше за кілька років розширив список тварин, які знаходяться на межі вимирання. У ньому з'явилися нові види. Білих ведмедів занесли не тільки в цей міжнародний список, а й до Червоної книги Росії. На сьогоднішній день їх чисельність складає всього лише 25 тисяч особин. На думку вчених, ця популяція в найближчі 50 років скоротиться майже на 70%.види білих ведмедів

Підпис під зображенням







ГІМАЛАЙСЬКІ ВЕДМЕДІ

Цей звір за своїми розмірами поступається бурому. Крім того, ці види ведмедів відрізняються зовні. У гімалайського ведмедики більш струнка статура, тонка морда, великі вуха. Густа і пишна шерсть зазвичай має чорне забарвлення з білим, іноді жовтуватим плямою на грудях (за формою нагадує букву V).зовнішній вигляд ведмедя

Підпис під зображенням

Великі дорослі особини можуть досягати в довжину 170 см при вазі 140-150 кг. Місце проживання - Східна Азія. На заході його можна зустріти в Афганістані, в Індокитаї, на південних схилах Гімалаїв. На території нашої країни зустрічається тільки в Уссурійському краї, північніше Амура.

Навесні гімалайський ведмідь харчується торішніми жолудями і кедровими горішками. Влітку із задоволенням ласує соковитою травою, ягодами, комахами. Є відомості, що в Південній Азії він нерідко нападає на свійських тварин, може бути небезпечним для людини.






Ведмідь-губач

Для наших співвітчизників останні жовтня в нашому списку - це екзотичні види ведмедів. Фото і назви їх ви можете побачити в численних вітчизняних і зарубіжних виданнях про тварин.скільки видів ведмедів

Ведмідь-губач - мешканець тропічних країн. Він живе в лісах Індостану і Цейлону. У довжину буває до 1,8 м, вага приблизно 140 кг. Це досить струнка тварина, на високих ногах, з величезними кігтями. Морда кілька загострена. На грудях світла V-подібна мітка. Ведмідь активний по ночах. Вдень він міцно спить, при цьому (що характерно тільки для цього виду), дивно голосно хропе.

Підпис під зображенням

Губач харчується, в основному, плодами і комахами. За допомогою величезних кігтів, він з легкістю ламає гнилі, старі стовбури дерев, а далі він пускає в хід дивовижне пристосування, яке може нагадати насос. Довга морда тварини має дуже рухливі губи, які витягуються, утворюючи подобу трубки. У Губача відсутня верхня пара різців, внаслідок чого в ротовій порожнині є щілину. Ця особливість дозволяє тварині добувати термітів. Спочатку він видуває з «дому» комах весь пил і бруд, а потім втягує видобуток через витягнуті в трубочку губи.






Ведмідь біруанг

Так називають малайського ведмедя. Це найдрібніший представник сімейства ведмежих. Довжина його тіла не перевищує 1,4 м, зростання становить не більше 0,7 м, вага - близько 65 кг. Незважаючи на скромні розміри, у порівнянні з побратимами, тварина це сильне. Біруанг має коротку морду, широкі лапи з потужними вигнутими пазурами. Тіло тварини покриває гладка, коротка пряма шерсть чорного кольору. На грудях є мітка білого або оранжевого кольору, у вигляді підкови. Морда - помаранчева або сіра. Іноді світлими бувають і ноги.види ведмедів картинки

Підпис під зображенням

Біруанг - нічна тварина, тому вдень він спить, і ніжиться в сонячних променях, в гілках дерев. До речі, він відмінно лазить по деревах і абсолютно комфортно себе на них почуває.

Харчується молодими пагонами. Самка приносить двох дитинчат. У сплячку тварина не впадає.









ПАНДИ

Ця тварина, довжиною 1,2 м і масою до 160 кг, мешкає в гірських лісах західних провінцій Китаю. Віддає перевагу самотність, за винятком часу спарювання. Це звичайно весна.ведмідь вид тварини

Підпис під зображенням

Потомство з'являється в січні. Народжується в основному 2 дитинчати, вагою близько двох кілограмів кожен. На відміну від інших ведмедів, велика панда в сплячку не впадає. Харчується різними рослинами, корінням бамбука, іноді дрібними гризунами і рибою.







МЕДІА

В тег EmbedVideo введен неверный id "Z6lKrD8oTj0&feature" видео для сервиса "youtube".

ДИВ. ТАКОЖ

ДЖЕРЕЛА ТА ЛІТЕРАТУРА

ЗОВНІШНІ ПОСИЛАННЯ