Біле Озеро на Оболоні

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
Kyiv vidom ta nevidom.png
Bile ozero.jpg

Опис

Біле озеро (Київ)

У центрі Оболоні, порівняно неподалік станції метро «Мінська», збереглося доволі глибоке озеро, яке видно з багатьох будинків. Його назва — Біле, або ж Центральне. Воно має і піщаний пляж (на південно-західному боці), і природну рослинність на берегах. Цікаво те, що тут навіть ловлять рибу.

Основні параметри Розташоване у центрі кварталу між вулицями Героїв Дніпра, Маршала Тимошенка, проспектами Оболонським і Героїв Сталінграда.

Із заходу та півдня житловий масив Оболонь оточений низкою водойм, які утворили озерну систему Опечень. Саме тут у минулому протікала легендарна річка Почайна. Перед будівництвом масиву звідсіль забирали ґрунт для намиву території. Як наслідок, Почайна зникла, натомість з‘явились озера. В одне з них (а саме те, що найближче до станції метро "Оболонь") впадає річка Сирець.

Навколо озера утворилася зелена зона, обмежена пішохідною доріжкою навколо нього. У 2004 році навколо озера відремонтовано пішохідну доріжку зі сходами до озера, встановлено освітлення та малі архітектурні форми.

Озеро досить холодне з чистою і прозорою водою, оскільки вода надходить до нього з підземних джерел.

Вид ресурсу

Фото/2017

Автор(и)

Етнографія

Краєзнавчі об’єкти

Біле Озеро на Оболоні

Установи, заклади, організації та підприємства (про них)

Персоналії

Хронологічні рубрики

Київ: відомий та невідомий/2017

Систематичні рубрики

Вулиці. Площі. Парки. Озера

Відомості про ресурс

Підготував(ла)

Фещенко Вікторія Євгенівна