Бюст Примакову

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Памятник В Примакову Киев.jpg

Опис

Бюст Примакову В.М. Фото 2015

Київ.2015. 1 фото Пам'ятник-бюст Примакову - монумент в Києві, встановлений на честь радянського військового діяча, організатора і керівника загонів Червоного козацтва під час громадянської війни, комкора В. М. Примакова (18.12.1897 - 12.6.1937).

Встановлено в 1970 році недалеко від Моста Патона на перехресті головної і поперечної алей Наводницького парку (Парк ім. В. М. Примакова), обращëн до Набережного шосе (Печерський район Києва).

Автори - скульптор Ф. А. Коцюбинський, архітектор І. Л. Шмульсон.

Висота погруддя - 0,6 м, п'єдесталу - 3,5 м.

Бронзовий бюст В. Примакова встановлений на триступеневий постаменті з необробленого сірого граніту. У правій верхній частині лицьового боку постаменту на частково відполірованої поверхні напис накладними бронзовими літерами - ім'я і дати життя діяча. Скульптурний портрет воєначальника відтворює зовнішні риси і вольовий характер, підкреслений енергійним поворотом голови вправо, що разом з деталями одягу (смушкова шапка на потилиці, башлик, що лежить на плечах) і низьким зрізом плечей, виступаючі над постаментом, надають образу емоційно-романтичний характер. Виразності пам'ятника сприяє зіставлення реалістичної пластики портрета і необробленої поверхні постаменту.

Вид ресурсу

Фото/2015

Автор(и)

Шмульсон І.Л.(архітектор)

Коцюбинський Ф.А.(скульптор)

Краєзнавчі об’єкти

Бюст Примакову В.М.

Персоналії

Примаков В.М.

Установи, заклади, організації та підприємства (про них)

Хронологічні рубрики

Київ: відомий та невідомий/2015

Систематична рубрика

Туристичні місця

Пластичні мистецтва

Підготував(ла)

Скаковська Анастасія Олександрівна