Буки

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Буки, нескл. Славян. названіе буквы Б. Аз били мене раз; буки набралися муки. Ном. № 6068.

Сучасні словники

Буки́ — селище міського типу Маньківського району Черкаської області, центр селищної ради. Населення — 2134 (на 1 січня 2005 року). Селище розташоване на скелястих берегах річки Гірський Тікич, за 20 км на північний схід від районного центру — смт Маньківка та за 25 км від найближчої залізничної станції Поташ.

Назва

Походження назви достеменно невідоме. Втім, нетривалий час в перші роки стосовно Буків вживалася ще паралельна назва Струсьгород, прийнята за тогочасною традицією.

Історія

Можна впевнено стверджувати, що Буки відіграли важливу роль у постанні Уманщини, як окремого історичного регіону. Буки були чи не першою сталою осадою в цьому краї, з якого розпочалася його колонізація та сталий розвиток. Тисячі років води Угорського Тікича точили тут граніти протерозойського віку, доки не утворили вельми мальовничий каньйон з крутими схилами — заввишки понад 25 метрів і водоспадом «Вир». Територія, на якій розташовані сучасні Буки, була заселена давно. Про це свідчать виявлені тут залишки поселень трипільської та черняхівської культур.

Ілюстрації

Buky1.jpg 5f0c0c44bf96e14993cdfb7f1491e2db 800x600.jpg Img 2906 enl.jpg Buki hdr1 hdr.jpg

Медіа

Див. також

[1] Матеріал з Вікіпедії

Джерела та література