Будинок лицаря

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
Kyiv vidom ta nevidom.png
House of the knight.jpg

Опис

Наприкінці 19 століття в одному з найсучасніших міст того часу, Києві, в якому вже ходив електричний трамвай, поміщик-шляхтич Михайло Підгірський придбавши ділянку землі у старому районі Києва на вул. Ярославів Вал (в той час вулиця Підвальна), вирішив побудувати будинок у вигляді середньовічного замку. Нам залишається тільки здогадуватися, що вплинуло на прийняття такого рішення, але може в душі він і був середньовічним лицарем? Проект будинку належав молодому архітектору Миколі Добачевському. Будівництво тривало протягом двох років (1896-1898 р.р.).

Вигляд середньовічного замку надавали особняку "химерна Башта" (химерна вежа), увінчана гострим шпилем, стрільчасті вікна, зубчасті стіни, ажурні грати. А обабіч над входом в арку підтримуючи вежу, розташовані невеликі скульптури міфічних крилатих напівлюдей-напівтварин(взяті з давньої міфології, вони виконують охоронні функції). На вході до замку зустрічає напис Salve! (На латині означає "привіт") викладена мозаїкою на мармуровій підлозі.

Після смерті Підгірського, який прожив у Будинку лицаря (його ще називали замком барона Штейнгеля) кілька років його власником став Яр Ярошинський, а наступним був "цукровий король" Лев Бродський, але ніхто з них довго в ньому не прожив. За радянських час будинок був націоналізований і частина його віддана під різноманітні заклади. Зовнішній вигляд Будинку лицаря зберігся до нашого часу майже в первісному вигляді і є однією з найкрасивіших будівель Києва, якої кияни люблячи дали кілька назв "Притулок лицаря" і "Будинок Синьої бороди".


Вид ресурсу

Фото/2010‎

Автор(и)

Микола Добачевському(архітектор).

Етнографія

Краєзнавчі об’єкти

Історичні будівлі Києва

Установи, заклади, організації та підприємства (про них)

Персоналії

Хронологічні рубрики

Історія Києва в XIX ст.‎‎ 

Систематичні рубрики

Відомості про ресурс

Підготував(ла)

Щиглинська Мирослава Михайлівна