Бездітний

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Бездітний, -а, -е. Бездѣтный. Ном. № 1620. Плач, Вкраїно, бездітна вдовице. Шевч. Тітка була бездітна. МВ. (О. 1862. III. 48).

Сучасні словники

Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980)

БЕЗДІ́ТНИЙ, а, е. Який не має власних дітей. Лука Митрофанович одружився вдруге з бездітною вдовою Докією (Василь Козаченко, Нові Потоки, 1948, 47);

  • тільки ж. р. Яка не може народити дитину; безплідна. Трохим Упир хоч і багату жінку взяв, та здоров'ям слабу — бездітна вона була (Іван Ле, Опов. та нариси, 1950, 27);
  • Без дітей (про шлюб).

Словник української мови за редакцією Б.Д.Грінченка

Бездітний, -а, -е. Бездѣтный. Ном. № 1620. Плач, Вкраїно, бездітна вдовице. Шевч. Тітка була бездітна. МВ. (О. 1862. III. 48).

Словари и энциклопедии на Академике

Бездітний, -а, -е.

Який не має власних дітей. || тільки ж. Яка не може народити дитину; безплідна.

Ілюстрації

Бездіт 1.jpg x140px Бездітний2.jpg

Медіа

Цікаві факти

Матеріал з Вікіпедії

Бездітність — це стан відсутності дітей. Бездітність може мати особисте, соціальне чи політичне значення.

Бездітність, викликана вибором або за збігом обставин, відрізняється від добровільної бездітності, яка характеризується принциповим небажанням мати дітей попри таку можливість, та від антинаталізму, який пропагує зникнення людства як виду.

Типи бездітності можна поділити на кілька категорій:[2]

  • природна стерильність, що випадково впливає на особин. Можна вважати це мінімальним постійним рівнем бездітності, який спостерігається в кожному конкретному суспільстві, і становить близько 2 відсотків, за даними гуттеритів, групи, створеної як демографічний стандарт у 1950-х роках.
  • соціальна стерильність, яку можна також назвати бездітністю, зумовленою бідністю або ендогенною стерильністю, описує становище бідних жінок, на плодючість яких вплинули погані умови життя.
  • вимушена бездітність (бездітність за обставинами) — люди можуть бути бездітними, оскільки вони не зустріли партнера, з яким хотіли б мати дітей, або тому, що відкладали розмноження на потім, безрезультатно намагалися завагітніти в похилому віці, або через певні медичні проблеми, такі як ендометріоз, що ускладнюють їм зачаття.
  • бездітність за вибором.

Див. також

Cпоріднені слова зі словника Бориса Грінченка

Бездітник

Бездітниця

Бездітність