Бавовник

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Бавовник, -ка, м. Раст. хлопчатникъ, Gossypium herbaceum L. Желех.


Сучасні словники

Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980)

БАВО́ВНИК, у, чол. Рослина з насінням, вкритим пухнастим волокном, з якого виробляють пряжу. На полі вже дозрів бавовник білосніжний (Наталя Забіла, Одна сім'я, 1950, 14); Бавовник є найціннішою і найбільш посухостійкою технічною культурою (Колгоспник України, 4, 1955, 20).

"Словопедія" 

БАВОВНИК багаторічна трав'яниста рослина родини мальвових, кущ або дерево зони гарячого клімату; одна з найважливіших технічних рослин, що з них одержують волокно; відома кілька тисячоліть; плід - коробочка з насінинами, покритими волосками (волокном) - сировиною для бавовнопрядильної промисловості; з насіння одержують бавовникову олію; понад 80% сучасних видів б. походять від б. звичайного.

УКРЛІТ.ORG_Cловник

БАВО́ВНИК, у, ч. Рослина з насінням, вкритим пухнастим волокном, з якого виробляють пряжу. 

На полі вже дозрів бавовник білосніжний (Забіла, Одна сім’я, 1950,14);  Бавовник є найціннішою і найбільш посухостійкою технічною культурою  (Колг. Укр., 4, 1955, 20).

Іноземні словники

українська-англійська Словник

Переклад на англійська: cotton (Noun  ) (noun, adjv   ) plant cotton plant   

 raw cotton   

ЯНДЕКС словари

хлопчатник


Ілюстрації

Image139.jpg 35b761 full.jpg


Цікаві факти

Бавовник звичайний

Бавовник звичайний середньоволокнистий (Gossypium hirsutum) — жорстковолосиста багаторічна рослина, але в культурі вирощують її як однорічну. Рослина — кущ родини мальвових. Стебло пряме, гілчасте, біля основи здерев'яніле, 1—1,5 м заввишки. Листки чергові, довгочерешкові, 3—5-лопатеві, з трикутно-яйцевидними загостреними лопатями. Квітки одиничні, 5-пелюсткові, кремові, з червонувато-пурпуровим відтінком. Плід — багатонасінна коробочка. Насінини — з довгими одноклітинними волосками. Цвіте у липні — вересні.