Асесор

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Словник Бориса Грінченка

Сучасні словники

===[uk.wikipedia.org/wiki/Асесор] Асе́сор (лат. assessor — засідатель) — засідатель, помічник, лавник, певна службова посада. Звання асесора існувало в Стародавньому Римі і країнах феодаольної Європи. Збереглось воно і в деяких буржуазних країнах. У Російській імперії, відповідно до запровадженого Петром І Табеля про ранги, колезький асесор — звання 8-го класу, яке до 1845 надавалося лише дворянам. У Польщі асесори входили до складу земського, вічового, асесорського та ін. судів. У Речі Посполитій титул учасника сеймику, який був радником маршалка. У католицькій церкві засідателі в духовній колегії, консисторії, єпископському (дієцезіальному) суді. В Україні у 2-й половині 18 століття асесори входили до складу генерального суду. Інформаційний пошук і SEO[ред. • ред. код] Термін «асесор» використовується також в SEO-сегменті. Асесор (англ. Assessor) — людина, яка переглядає сторінку та визначає її релевантність (тобто «оцінює» сторінку). Видача базується не тільки на тому, що проаналізують роботи, але також виходить з того, як оцінять сторінку асесори. Асесор не обов'язково являється експертом в певній області, що особливо вірно для вузькоспеціалізованих областей. Оцінка асесора впливає на видачу, тому співробітники SEO часто дивуються, коли їхній сайт більш релевантний за запитом, а стоїть нижче, так як асесор вважає по-іншому. Основним завданням асесора є оцінка релевантності сайту пошуковому запиту. А саме: перевірка ресурсу на повну відповідність запиту користувача; оцінити дизайн та юзабіліті сайту; вилучити з пошукової видачі шкідливі ресурси; перевірити достовірність інформації і т. д. Всі фактори, на які опирається асесор, описати неможливо, так як оцінка видачі пошукових систем індивідуальна і кожного разу вдосконалюється. ===[1] АСЕ́СОР, а, чол., іст. Засідатель казенної палати, військового суду та ін. Асесори, ісправники За мною ганяють, — Більше ж вони людей вбили, Як я гріхів маю! (Народна лірика, 1956, 111); В 1777 р. він [О. Радищев] знову вступив на державну службу на посаду асесора в комерц-колегію (Вісник АН УРСР, 8, 1949, 9).

Колезький асесор, іст. — у дореволюційній Росії — штатський чин восьмого класу. У двадцять вісім років.. [М. Гоголь] став колезьким асесором (Олексій Полторацький, Дит. Гоголя, 1954, 49)

Асе́сор, -ра, м. Становой приставъ. (Правобер.) Повернувся я з Сібіру, — нема ж мені долі... Асесори і справники за мною вганяють. Грин. III. 618.