Англія
Зміст
Сучасні словники
Тлумачення слова у сучасних словниках Вікіпедія: А́нглія (англ. England) — одна з чотирьох частин Сполученого королівства Великої Британії та Північної Ірландії, одна з трьох частинВеликої Британії, найбільша за площею і населенням. Межує з двома іншими частинами Великобританії — Уельсом і Шотландією в межах острова Великобританія. Назва країни походить від назви племені англів, одного з германських племен, що оселились тут у V іVI століттях[1]. Англія не є політичною одиницею з 1707 року, коли з Англійського королівства та залежних від нього країн була утворенаВелика Британія. Столиця Англії, Лондон, також є столицею Великої Британії. Англія займає дві треті острова Великобританія, його центральну і південну частину. До Англії належать також прибережні острови, найбільший із яких острів Вайт. Найбільші міста: Лондон, Бірмінгем, Йорк, Кембридж, Ковентрі, Лідс, Лестер, Манчестер, Ньюкасл, Ноттінгем, Оксфорд, Шеффілд;
Порти: Брістоль, Дувр, Гарвіч, Ліверпуль, Портсмут, Саутгемптон;
Особливості: мінливість клімату і розмаїтість форм рельєфу; висока густота населення — серед європейських країн тільки Нідерланди населені густіше;
Експорт: сільськогосподарська продукція (злакові, цукровий буряк, картопля, рапс), м'ясо і м'ясні продукти, електронне (програми) і телекомунікаційне устаткування (основні центри Беркшир і Кембридж), наукове устаткування, текстиль і модні товари, нафта і природний газ з Північного моря, продукти нафтохімії, лікарські препарати, добрива, пиво, каолін, кераміка, порцеляна і скло, кіно- і телепрограми, звукозаписи. Важливу роль в економіці Англії грає туризм. В Англії знаходяться великі світові банківські і страхові компанії.
Англійська мова, її історія
У V-VI ст. стародавні германські племена англів, саксів і ютів переселилися з континенту в населену кельтами Британію. Сусідство цих племен призвело до появи англійської народності, а взаємодія племінних говорів - до поступового формування англосаксонської мови (VII-XI ст. Н.е.). У цей період на становлення мови помітний вплив зробили скандинавські і латинські мови.
З початком епохи проникнення християнства до Британії в давньоанглійській мові з'явилися латинський алфавіт і латинські слова. Перш за все, це були терміни, що мають безпосереднє відношення до церкви, а також назви різних видів їжі та одягу. Від скандинавських племен англійці, у свою чергу, запозичили такі граматичні слова, як they, their, same.
У 1066 році Англія була завойована норманами - племенами, що жили на території Франції. Це завоювання призвело до того, що почався довгий період двомовності. Французька мова була офіційною - це означало те, що на ній писалися всі документи, велися державні справи. Тривале вживання французької мови стало причиною закріплення в писемності деяких буквосполучень, які не цілком відповідали звуковому складу англійської мови, а в усному мовленні з'явився великий пласт французької лексики.
Також у цей період зазначається поява низки слів, які були отримані шляхом запозичення з інших мов. Наприклад, нові назви простих ремесел і тварин прийшли з німецької мови. У цей же період відбувається і ряд змін у граматичній будові мови. Перш за все, необхідно відзначити змішання іменних і дієслівних закінчень, які згодом остаточно зникають зі сторінок англійської граматики.
Введення в Англії друкарства (1476) сприяло закріпленню і поширенню лондонських форм, чому немало допомогла популярність творів великого письменника Дж. Чосера (1340-1400), який писав на лондонському діалекті. Однак книгодрукування фіксувало деякі традиційні написання, які вже не відображали норм вимови кінця 15 ст. Таким чином, почалося настільки характерна для сучасної англійської мови розбіжність між вимовою і написанням.
Ця невідповідність між вимовою і написанням викликає в іноземців, що вивчають англійську, труднощі при навчанні читанню. Але це не єдині труднощі на шляху людини, яка бажає досконало вивчити англійську мову.
Ілюстрації
Джерела та література
Офіційний сайт уряду Великої Британії Enjoy England – сайт для туристів (англ.)
Зовнішні посилання
Сучасні словники
Тлумачення слова у сучасних словниках
Ілюстрації
38cc0b3b477bd593d4ae5f50da7013d0.jpg
Медіа
https://www.youtube.com/watch?v=2xOgh9GknYA
Див. також
Джерела та література
Зовнішні посилання
Все про вивчення мов.Освіта.UA