Аксамит

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Аксами́т, -ту, м. = Оксамит. Через улицю перезва нам дороженьку перейшла; а все в злоті, в аксамиті і в червоних чоботях. Мет. 236.

Сучасні словники

Оксами́т (лат. examitum; англ. Velvet; рос. Бархат) — тканина з натурального шовку або хімічного волокна з густим розрізним ворсом на лицьовому боці. Довжина ворсу — звичайно 1—2 мм. Основа оксамиту, як правило, бавовняна. Оксамит використовують для пошиття одягу, для оздоблення та з декоративною метою. Тканина з густим коротким ворсом з натурального шовку або штучного волокна.

Ілюстрації

5074 1 807.jpg Samt stuhl.jpg Barhat-1.jpg 605.jpg

Іншими мовами

Англійською: velvet UK /ˈvel.vɪt/ US /ˈvel.vɪt/ - a cloth usually made from silk or cotton with a thick, soft surface. Cambridge Dictionary

Це цікаво!

Оксамит — одна з найдавніших тканин — походить з Індії, був поширений у Китаї, з Середньовіччя — у Західній Європі, зокрема вироблявся у Італії. В Україні оксамит відомий з часів Київської Русі.


Сучасний оксамит виготовляється з розрізаного ворсу шляхом особливого переплетення п’яти ниток, чотири з яких утворюють основу матеріалу, а п’ята — ворс.

Джерела та література

Українська радянська енциклопедія. В 12-ти томах / За ред. М. Бажана. — 2-ге вид. — К.: Гол. редакція УРЕ, 1974-1985., К., 1982, стор. 516

Зовнішні посилання

Вікіпедія